english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Afrykański finał

  Afrykański finał

  08.12.2015 Sekretna Misja Kobiet została zakończona – panie w Pobe Mengao (w Burkina Faso w Afryce Zachodniej) otrzymały uzbieraną w Polsce bieliznę. Do Polski dotarły zdjęcia, a także słowa Mamouny Ganame – z kobiecego stowarzyszenia „Dofre Hansi”: "Wszystkie kobiety ogromnie się cieszą z tego, co dla nas zrobiliście. Bardzo się dzisiaj cieszyliśmy rozdając bieliznę. Starczyło dla wszystkich." czytaj całość »
 • Ks. dr Lukas sekretarzem ŚFL ds. Europy

  Ks. dr Lukas sekretarzem ŚFL ds. Europy

  14.12.2015

  Ks. dr Ireneusz Lukas został wybrany na stanowisko sekretarza Światowej Federacji Luterańskiej ds. Europy. Pracę w Genewie rozpocznie z dniem 1 kwietnia 2016 r. Przez ostatnie 10 lat funkcję sekretarza pełniła ks. dr Eva-Sibylle Vogel-Mfato.  czytaj całość »

 • Zaproszenie do Dublina

  Zaproszenie do Dublina

  02.12.2015 Zapraszamy na kolejne nabożeństwo w języku polskim w stolicy Irlandii, w Dublinie. czytaj całość »
 • Jubileusz Reformacji a pojednanie

  Jubileusz Reformacji a pojednanie

  01.12.2015

  W bieżącym roku wiele mówi się na temat pojednania polsko-niemieckiego, szczególnie w kontekście 50-lecia Memorandum Wschodniego Ewangelickiego Kościoła w Niemczech oraz listu polskich rzymskokatolickich biskupów do swoich braci w urzędzie w Niemczech.  czytaj całość »

 • Papież Franciszek z wizytą u rzymskich luteran

  Papież Franciszek z wizytą u rzymskich luteran

  15.11.2015

  Śladem swoich poprzedników – Jana Pawła II i Benedykta XVI – papież Franciszek odwiedził 15 listopada br. parafię ewangelicko-luterańską w Rzymie. 

  czytaj całość »
 • Synod EKD w Bremie

  Synod EKD w Bremie

  13.11.2015 Od 8 do 11 listopada obradował w Bremie Synod Ewangelickiego Kościoła w Niemczech (EKD), do którego należy 22,5 milionów niemieckich ewangelików różnych wyznań.  czytaj całość »
 • Konsultacje dotyczące uchodżców

  Konsultacje dotyczące uchodżców

  01.11.2015

  “Jako chrześcijanie żywimy przekonanie, że w drugim człowieku rozpoznajemy samego Chrystusa (Mt 25), a wszyscy ludzie zostali stworzenia na obraz Boga (1 Mż 1, 26-27)”. czytaj całość »

 • W listopadzie w Dublinie

  W listopadzie w Dublinie

  25.10.2015

  POLSKIE DUSZPASTERSTWO EWANGELICKIE W IRLANDII ZAPRASZA NA NABOŻEŃSTWA W JĘZYKU POLSKIM, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W DUBLINIE W LUTERAŃSKIM KOŚCIELE ST. FINIANS PRZY 24 ADELAIDE ROAD, IE DUBLIN 2. czytaj całość »