english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  Młodzież z Giżycka w Hamburgu

  15.05.2013 Podczas tegorocznej majówki mieliśmy okazję wziąć udział w obchodach Dni Kościoła, organizowanych w Hamburgu. Wydarzenie prowadzone było pod hasłem „Soviel du brauchst” („Wszystko czego potrzebujesz”). czytaj całość »
 • Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  Młodzież z Mikołajek w Niemczech

  07.05.2013 Od 27 kwietnia do 2 maja grupa młodzieży z parafii mikołajskiej wraz ze swoim duszpasterzem brała udział w wyjeździe do parafii partnerskiej w Oberhausen położonej w Zagłębiu Ruhry, niedaleko granicy holenderskiej. czytaj całość »
 • Relacja z Kirchentagu 2013

  Relacja z Kirchentagu 2013

  05.05.2013 Bezpośrednia relacja z tegorocznego Kirchentagu czyli 34. Ewangelickich Dni Kościoła w Niemczech. czytaj całość »
 • Kirchentag w Hamburgu

  Kirchentag w Hamburgu

  03.05.2013 1 maja rozpoczęły się w Hamburgu 34. Ewangelickie Dni Kościoła w Hamburgu (Kirchentag). To największe wydarzenie organizowane przez protestantów w Europie, w którym uczestniczą również ewangelicy różnych wyznań z całej Europy, w tym także z Polski. Od wielu lat stałymi uczestnikami Kirchentagu są także chrześcijanie wyznania rzymskokatolickiego. czytaj całość »
 • Kurtuazyjnie i ekumenicznie

  Kurtuazyjnie i ekumenicznie

  13.04.2013 8 kwietnia papież Franciszek przyjął podczas prywatnej audiencji delegację Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD) z ks. prezesem Nikolausem Schneiderem na czele. W spotkaniu uczestniczył kardynał Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. czytaj całość »
 • Szwedzi przed wyborami

  Szwedzi przed wyborami

  13.04.2013 15 września br. szwedzcy luteranie pójdą do urn i wybiorą nowe rady parafialne, rady diecezjalne i najważniejszy organ władzy w Kościele – synod. Krótko po Wielkanocy zamknięte zostaną listy kandydatów, którzy do września zabiegać będą o głosy. W głosowaniu mogą brać udział członkowie Kościoła Szwecji, którzy ukończyli 16 lat. W ostatnich wyborach do wszystkich gremiów wybrano 36 tys. osób. czytaj całość »
 • Luteranie o psalmach

  Luteranie o psalmach

  20.03.2013 21 marca 2013 r. rozpoczną się w Eisenach tygodniowe konsultacje Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) poświęcone starotestamentowej Księdze Psalmów. czytaj całość »
 • Bez Chrystusa nie ma stabilności

  Bez Chrystusa nie ma stabilności

  22.03.2013 21 marca odbyła się podwójna intronizacja abp. Justina Welby’ego na urząd arcybiskupa diecezji Canterbury, najstarszej diecezji w Anglii, oraz na tronie św. Augustyna jako metropolitę i Prymasa Całej Anglii, która oznacza również objęcie honorowego przewodnictwa nad Wspólnotą Anglikańską. czytaj całość »