english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Bóg Reformator

  Bóg Reformator

  01.10.2017

  Czy Lutra można lubić i czy trzeba się za niego wstydzić? Czy reformacja okazała się niewypałem? Jaki ekumenizm ma sens i czy w ogóle go ma? Dlaczego teolodzy ewangeliccy w Niemczech krytykują obchody 500 lat reformacji? Czy Luter uratował Kościół katolicki? Na te i wiele pytań odpowiada prof. Thomas Kaufmann z Getyngi – renomowany historyk Kościoła i teolog ewangelicki, autor bestsellerowych monografii o reformacji i Lutrze. czytaj całość »

 • W kościele Magdaleny w Genewie

  W kościele Magdaleny w Genewie

  21.09.2017

  Nasza jedność zawiera się w przesłaniu o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Jesteśmy zbawieni nie dlatego kim jesteśmy albo co robimy, ale dlatego kim jest Bóg i co On czyni – powiedział ks. Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) podczas obchodów 500 lat reformacji zorganizowanych przez Związek Luterańskich Kościołów w Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein. czytaj całość »

 • Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

  Wspólne świętowanie Podwyższenia Krzyża

  21.09.2017

  14 września rzymscy katolicy i prawosławni wspólnie świętowali uroczystość Podwyższenia Krzyża. W Trewirze do świętowania dołączyli ewangelicy, którzy zaprosili na ekumeniczne nabożeństwo do Bazyliki Konstantyna w kontekście kończącego się jubileuszu 500 lat reformacji. czytaj całość »

 • Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

  Reformacyjnym Wartburgiem przez Europę

  17.09.2017

  "Ruszasz w drogę, chociaż blisko, z Bogiem wychodź z domu. A gdy wrócisz z niej szczęśliwie to podziękuj Bogu.” Ta pieśń, a w szczególności jej druga, zacytowana zwrotka towarzyszyła nam każdego dnia w szczególnej podróży. Nie była to kolejna wyprawa śladami reformacji. Nie była to także podróż bliska, jak może sugerować przywołane na początku słowa. czytaj całość »

 • Ewangelicki Dzień

  Ewangelicki Dzień

  17.09.2017 Śląski Kościół Ewangelicki Augbsurskiego Wyznania zaprasza na Ewangelicki Dzień - obchody jubileuszu 500 lat Reformacji, które odbędą się 17 września br. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. czytaj całość »
 • Ekumeniczna ordynacja w Siedmiogrodzie

  Ekumeniczna ordynacja w Siedmiogrodzie

  18.07.2017 4 lipca odbyła się wspólna ordynacja duchownych w Siedmiogrodzie. czytaj całość »
 • 275 lat kościoła w Tarnowskich Górach

  275 lat kościoła w Tarnowskich Górach

  13.06.2017

  Parafia w Tarnowskich Górach zaprasza na uroczystości jubileuszowe z okazji 275 lat ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Tranowskich Górach oraz miejscowe ochodu jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »

 • Masz pomysł na fajne warsztaty?

  Masz pomysł na fajne warsztaty?

  05.06.2017 ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ (12+) – DZIEWCZYNY I CHŁOPAKÓW NA CHOT 2018
  W programie m.in. warsztaty technologiczne, ale przede wszystkim bycie ze sobą przy kakao,
  filmach i planszówkach! Chcemy się rozwijać i dobrze bawić!
  czytaj całość »