english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Na Pamiątkę Reformacji do jej kolebki

  Na Pamiątkę Reformacji do jej kolebki

  02.11.2013 Na tę podróż szykowaliśmy się od dawna, choć mieliśmy świadomość tego, iż może stanąć wiele przeszkód na drodze do jej realizacji. Nie pomyliliśmy się, ale mimo różnych przeciwności nasza wyprawa "Śladami Reformacji", dzięki Bożej pomocy, mogła się odbyć. czytaj całość »
 • Z Diecezji Cieszyńskiej do An der Agger

  Z Diecezji Cieszyńskiej do An der Agger

  28.10.2013 Kolejny raz, w dniach od 9-11 października br., miało miejsce partnerskie spotkanie księży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Diecezji Cieszyńskiej z księżmi z Diecezji (Kirchenkreis) An der Agger w Niemczech (koło Kolonii). Z Diecezji Cieszyńskiej w spotkaniu wzięło udział 6 osób, ze strony niemieckiej 9 osób. czytaj całość »
 • Luteranie u papieża Franciszka

  Luteranie u papieża Franciszka

  22.10.2013 500-lecie Reformacji oraz kontakty ekumeniczne w kontekście służby diakonijnej zdominowały spotkanie przedstawicieli Światowej Federacji Luterańskiej ze zwierzchnikiem Kościoła rzymskokatolickiego, papieżem Franciszkiem. czytaj całość »
 • Bp Antje Jackelén prymasem Kościoła Szwecji

  Bp Antje Jackelén prymasem Kościoła Szwecji

  16.10.2013 Biskup diecezji Lund Antje Jackelén zdobyła ponad 55% głosów elektorskich w wyborach przeprowadzonych 15 października br. w 13 diecezjach Kościoła Szwecji i tym samym została wybrana na urząd Arcybiskupa Uppsali i prymasa Kościoła Szwecji. W ten sposób po raz pierwszy kobieta stanie na czele Kościoła Szwecji, największego Kościoła luterańskiego na świecie. czytaj całość »
 • Kongres Reformacyjny w Zurychu

  Kongres Reformacyjny w Zurychu

  10.10.2013 W dniach od 6 do 9 października br. odbywał się w Zurychu Międzynarodowy Kongres Reformacyjny z okazji przygotowań do jubileuszu 500-lecia Reformacji w 2017 r. W kongresie wzięło udział 240 osób z 35 krajów, a organizatorami był Szwajcarski Związek Kościołów Ewangelickich (SEK) oraz Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD). czytaj całość »
 • Polacy w Uppsali

  Polacy w Uppsali

  10.10.2013 W Uppsali odbyło się spotkanie partnerów zagranicznych luterańskiej Diecezji Uppsala w Szwecji z przedstawicielami parafii Kościołów z Polski, Walii i Zimbabwe. czytaj całość »
 • Konsultacje ŚFL w Helsinkach

  Konsultacje ŚFL w Helsinkach

  10.10.2013 W Helsinkach odbyło się europejskie spotkanie regionalne Światowej Federacji Luterańskiej. Kościół luterański z Polski reprezentowały Iwona Baraniec oraz Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.   czytaj całość »
 • Medal M. Lutra dla prof. J. Buzka

  Medal M. Lutra dla prof. J. Buzka

  02.10.2013 Prestiżowe odznaczenie Rady Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) – Medal Marcina Lutra – otrzyma w tegoroczne Święto Reformacji, prof. Jerzy Buzek, były premier Rzeczypospolitej Polskiej oraz b. przewodniczący Parlamentu Europejskiego, znany również z zaangażowania kościelnego. Buzek będzie pierwszym laureatem nagrody spoza Niemiec. czytaj całość »