english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Anglikańsko-luterańskie świadectwo

  Anglikańsko-luterańskie świadectwo

  26.10.2012 Kochać i służyć Panu – to tytuł nowego raportu Międzynarodowej Anglikańsko-Luterańskiej Komisji (ALIC), poświęconego pracy diakonijnej Kościołów. czytaj całość »
 • 25 lat luterańsko-metodystycznej interkomunii

  25 lat luterańsko-metodystycznej interkomunii

  18.10.2012 W luterańskim kościele św. Wawrzyńca w Norymberdze władze Zjednoczonego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Niemiec (VELKD) oraz Ewangelicko-Metodystycznego Kościoła w Niemczech obchodziły 25-lecie wspólnoty ołtarza i ambony.  czytaj całość »
 • Ewangeliccy przedsiębiorcy w Erfurcie

  Ewangeliccy przedsiębiorcy w Erfurcie

  26.10.2012 Już po raz 16. odbyła się coroczna konferencja przedsiębiorców ewangelickich z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zorganizowana przez niemieckie stowarzyszenie Initiative. Tym razem obradowano w Erfurcie w dniach od 12-14 października 2012 roku. Konferencję zainaugurował wykład sędziego dra Martina Borowsky na temat  Konflikt wartości i chrześcijańska odpowiedzialność w Unii Europejskiej. czytaj całość »
 • Leśny kościół w Suchdolu

  Leśny kościół w Suchdolu

  25.10.2012 W  ramach VI Konferencji (19 – 21. 10.2012 r.) Stowarzyszenia Badań i Upowszechnienia Historii Regionalnej „MORAVIAN” odbyło się otwarcie „Leśnego kościoła” koło Suchdolu nad Odrą, na Morawach. czytaj całość »
 • Ewangelickim śladem po Orawie

  Ewangelickim śladem po Orawie

  21.10.2012 Na sobotę, 20 października ewangelicy z parafii w Lędzinach Hołdunowie na Górnym Śląsku wraz z sąsiadami z  Katowic Szopienic i Mysłowic, zaplanowali wycieczkę. Celem wyjazdu była Orawa, region na Słowacji, położony pod drugiej stronie Beskidu Żywieckiego. czytaj całość »
 • 30 lat partnerstwa

  30 lat partnerstwa

  17.10.2012 Parafia w Lilienthal (Niemcy) zaprosiła delegację z parafii w Białej z księdzem Henrykiem Machem na czele na uroczystość – jubileusz 30-lecia partnerstwa Biała – Lilienthal. Nasze parafie już od 30 lat czyli od 1982 r. utrzymują partnerskie kontakty. czytaj całość »
 • Uroczystości w Guben

  Uroczystości w Guben

  18.10.2012 W niedzielę, 14 października 2012 roku grupa luteran z Kożuchowa i Nowej Soli zamiast spotkać się na własnym nabożeństwie, pojechała do Guben w Niemczech, aby być świadkami szczególnej uroczystości. czytaj całość »
 • Z Karpacza do Kamenz

  Z Karpacza do Kamenz

  09.10.2012 W maju 2012 r. występował w Karpaczu ewangelicki chór z Kamenz  - Kantorei St. Marien. Pod koniec września nastąpiła rewizyta. Chór Ekumeniczny z Karpacza został zaproszony do Kamenz, aby dać koncert przed tamtejszą publicznością. Do Kamenz przyjechaliśmy wieczorem w piątek, 28 września i od razu zostaliśmy objęci opieką przez członków tamtejszego chóru. Niezwykle mili gospodarze udzielili nam gościny w postaci noclegów i wyżywienia. czytaj całość »