english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Nowa zwierzchniczka Diecezji Uppsala

  Nowa zwierzchniczka Diecezji Uppsala

  06.03.2019 W dniu 3 marca 2019 r. odbyła się konsekracja prof. Karin Johannesson na biskupa Diecezji Uppsala, Diecezji partnerskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.  czytaj całość »
 • Europa. To nasza przyszłość.

  Europa. To nasza przyszłość.

  01.03.2019

  Pod koniec lutego Rada Wspólnoty Ewangelickich Kościołów w Europie (GEKE) wystosowała oświadczenie, w którym zachęca do uczestnictwa w wyborach do europarlamentu.
  Specjalną broszurę pod hasłem: "Europa. To nasza przyszłość" wydała także Konferencja Kościołów Europejskich (KEK). Wybory w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r.  czytaj całość »

 • Zapraszamy na polskie nabożeństwa

  Zapraszamy na polskie nabożeństwa

  23.01.2019 Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, Komisja ds. polskich Kościoła Protestanckiego w Holandii i parafia luterańska w Utrechcie zapraszają na nabożeństwa w języku polskim.

  Szczegółowe informacje i terminy nabożeństw na plakacie. czytaj całość »
 • Wystawa o W. Bartoszewskim w Dreźnie

  Wystawa o W. Bartoszewskim w Dreźnie

  14.01.2019

  W dniu 10 stycznia 2019 r. w Domu Kościelnym przy ewangelicko-luterańskim Kościele Trzech Króli w Dreźnie odbyło się – po raz czwarty w Niemczech po Berlinie, Magdeburgu i Hamburgu – otwarcie wystawy „Władysław Bartoszewski 1922 – 2015. Pod prąd – Pamięć – Pojednanie”. czytaj całość »

 • Dążmy do pokoju

  Dążmy do pokoju

  01.01.2019

  Sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej ks. dr Martin Junge zachęca w noworocznym apelu Kościoły członkowskie, by w 2019 r. do zaangażowały się w budowanie pokoju. czytaj całość »

 • Przezwyciężyć strach

  Przezwyciężyć strach

  25.12.2018

  Bożonarodzeniowe przesłanie prezydenta Światowej Federacji Luterańskiej arcybiskupa dr. Musy skierowane do Kościołów członkowskich. czytaj całość »

 • Odwiedziny w Szwecji

  Odwiedziny w Szwecji

  13.12.2018

  W ramach kontynuacji partnerstwa między ewangelicką młodzieżą ze Szwecji i Polski, Marta Malina i ks. Tymoteusz Bujok zostali zaproszeni na weekend świętowania 25-lecia Zgromadzenia Młodych Kościoła Szwecji.  czytaj całość »

 • O studiach teologicznych w USA

  O studiach teologicznych w USA

  12.12.2018

  Mgr Sebastian Madejski, absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pisze o swoich doświadczeniach podczas studiów w Stanach Zjednoczonych. czytaj całość »