english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Strasburg i Albert Schweitzer

  Strasburg i Albert Schweitzer

  11.07.2013 Wycieczka Rady Parafialnej parafii Wang z Karpacza do Strasburga.czytaj całość »
 • Karpacz - Ludwigshafen

  Karpacz - Ludwigshafen

  08.07.2013 Chór Ekumeniczny z Karpacza wziął udział w jubileuszu 100-lecia Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa w Ludwigshafen.czytaj całość »
 • Powołani do naśladowania

  Powołani do naśladowania

  29.06.2013 Powołani do naśladowania w dzisiejszym świecie – brzmiał temat dorocznego spotkania Rady Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL), które odbyło się w dniach od 13 do 18 czerwca br. w Genewie. Rada jest najważniejszym gremium kierowniczym ŚFL, odbywającym się pomiędzy Zgromadzeniami Ogólnymi. Do Rady należy 49 osób, w tym reprezentantka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Afrykańskie przygotowania do 500 lat Reformacji

  Afrykańskie przygotowania do 500 lat Reformacji

  24.06.2013 Nie tylko Europa przygotowuje się do jubileuszu 500-lecia Reformacji w ramach Dekady Lutra. Także luteranie w Afryce rozpoczęli intensywne przygotowania do obchodów, które rozpoczną się już za dwa lata – w 2015 roku, w którym przypada 60. rocznica pierwszej Panafrykańskiej Konferencji Kościołów Luterańskich, która odbyła się w miejscowości Marangu w Tanzanii. czytaj całość »
 • Być Kościołem po ewangelicku

  Być Kościołem po ewangelicku

  24.06.2013 Ewangelicy w Austrii przygotowują się do jubileuszu 500-lecia Reformacji. Podczas obrad Synodu Generalnego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego i Helweckiego Wyznania w Wiedniu przyjęto 15 czerwca 2013 r. dokument Być Kościołem po ewangelicku. 500 lat Reformacji, w którym zarysowano znaczenie reformacyjnych obchodów w 2017 roku. Dokument został również zaakceptowany przez przedstawicieli Kościoła metodystycznego, którzy uczestniczyli w luterańsko-reformowanym synodzie. czytaj całość »
 • Od konfliktu do komunii

  Od konfliktu do komunii

  18.06.2013 Od konfliktu do komunii – tak brzmi tytuł wspólnego dokumentu teologów rzymskokatolickich i luterańskich ogłoszonego 17 czerwca 2013 roku w Genewie i Watykanie. czytaj całość »
 • Tlen dla misji i ewangelizacji

  Tlen dla misji i ewangelizacji

  01.06.2013 Więzi między różnymi tradycjami kościelnymi są tlenem misji i ewangelizacji – powiedział arcybiskup Canterbury Justin Welby podczas spotkania z delegacją Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) w Leicester, odbywającego się w ramach regularnych konsultacji Kościoła Anglii i EKD. Obydwa Kościoły łączy gościnność eucharystyczna, którą ustanowiono na mocy Deklaracji z Miśni w 1991 roku. czytaj całość »
 • Nowe logo ŚFL

  Nowe logo ŚFL

  25.05.2013 Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) zrzeszająca 143 Kościołów luterańskich na świecie, do których należy ponad 70 milionów luteran, będzie miała nowe logo. Ma ono symbolizować i wyrażać zmiany, jakie zaszły w rozumieniu globalnej wspólnoty luterańskiej, ale również wyzwania, stojące przed Kościołami członkowskimi na całym świecie. czytaj całość »