english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Za pięć dwunasta

  Za pięć dwunasta

  23.09.2020

  Na 25 września został zaplanowany Światowy Strajk Klimatyczny. W akcję włączają się również Kościoły na całym świecie. czytaj całość »

 • Kościoły partnerskie podczas pandemii cz. 7
 • Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.6

  Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.6

  11.08.2020 W wyniku wybuchu pandemii, Kościół Luterański w Szwecji musiał znaleźć nowe drogi działania, dostosowując się do zaleceń związanych z zachowaniem dystansu oraz zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób. czytaj całość »
 • Spotkanie przedstawicieli PRE i EKD

  Spotkanie przedstawicieli PRE i EKD

  06.08.2020 W Oświęcimiu odbyło się spotkanie delegacji Kościoła Ewangelickiego w Niemczech i Polskiej Rady Ekumenicznej. Rozmawiano o relacjach polsko-niemieckich, partnerstwach kościelnych, trudnej historii, kulturze pamięci i aktualnej sytuacji społeczno-politycznej. czytaj całość »
 • Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.5

  Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.5

  24.07.2020

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce utrzymuje partnerstwo z wieloma Kościołami na świecie. Ich przedstawiciele dzielą się swoimi doświadczeniami i sytuacją jaka nastała w Kościołach w związku z ogłoszeniem pandemii. W tym materiale można zapoznać się z informacjami z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Północnych Niemiec. czytaj całość »

 • Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.4

  Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.4

  22.07.2020 Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce utrzymuje partnerstwo z wieloma Kościołami na świecie. Ich przedstawiciele dzielą się swoimi doświadczeniami i sytuacją jaka nastała w Kościołach w związku z ogłoszeniem pandemii. W tym materiale można zapoznać się z informacjami z Kościoła Ewangelickiego Hesji i Nassau. czytaj całość »
 • Zmiany w WKEE

  Zmiany w WKEE

  20.07.2020

  Rada Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie (WKEE) w dniu 26 czerwca 2020 r. podjęła ważne decyzje dla całej Wspólnoty, której częścią jest m.in. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce.  czytaj całość »

 • Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.3

  Kościoły partnerskie podczas pandemii cz.3

  17.07.2020

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce utrzymuje partnerstwo z wieloma Kościołami na świecie. Ich przedstawiciele dzielą się swoimi doświadczeniami i sytuacją jaka nastała w Kościołach w związku z ogłoszeniem pandemii. czytaj całość »