english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Śladami Lutra

  Śladami Lutra

  02.10.2016

  W dniach 23 do 25 września br. grupa 70 tegorocznych konfirmantów z Diecezji Katowickiej odbyła podróż studyjną „Śladami Lutra”. Opiekunami byli księża oraz rodzice. czytaj całość »

 • Niemiecko-polskie spotkanie partnerskie

  Niemiecko-polskie spotkanie partnerskie

  28.09.2016

  Przedstawiciele Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz Diecezji Wrocławskiej w Polsce spotkały się w Sellin (Rugia - Niemcy) z kierownictwem Ewangelicko–Luterańskiego Kościoła Północnych Niemiec (Nordkirche). Tematem trzydniowego spotkania partnerskiego było nawiązanie do wspólnego dziedzictwa Reformacji i aktualnych wyzwań dla Kościołów luterańskich. czytaj całość »

 • Kościół aktywny i odpowiedzialny

  Kościół aktywny i odpowiedzialny

  20.09.2016 W dniach od 5 do 8 września br. delegacja Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce odwiedziła partnerski Kościół krajowy w Westfalii.  czytaj całość »
 • Jedynie w Chrystusie

  Jedynie w Chrystusie

  20.09.2016

  Jedynie w Chrystusie” (In Christ alone) – pod takim hasłem odbywał się kolejny ogólnonarodowy zjazd młodzieży (National Youth Gathering) Kościoła Luterańskiego Synodu Missouri (LCMS) w USA.  czytaj całość »

 • Ewangelickie Dni Kościoła (Kirchentag) 2017

  Ewangelickie Dni Kościoła (Kirchentag) 2017

  29.08.2016 „Widzisz mnie” to hasło Ewangelickich Dni Kościoła (Kirchentag) w Niemczech, które odbędą się w dniach od 24 do 28 maja 2017 roku w Berlinie-Wittenberdze.  czytaj całość »
 • Kościół, służba i Eucharystia

  Kościół, służba i Eucharystia

  24.08.2016 Generalne Zgromadzenie (synod) Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce (ELCA) przyjęło zdecydowaną większością głosów (931:9) rzymskokatolicko-luterański dokument „Deklaracja w drodze”, podejmujący najistotniejsze problemy teologiczne w bilateralnym dialogu. Luterańsko-rzymskokatolicki dialog w USA to najstarszy oficjalny dialog teologiczny na poziomie lokalnym prowadzony już od 1965 roku.  czytaj całość »
 • Polsko-amerykańska współpraca kobiet

  Polsko-amerykańska współpraca kobiet

  10.08.2016
  Od ok. 20 lat Komisje kobiet Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i Synodu Oregon Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce łączą partnerskie relacje, które są pokłosiem oficjalnego partnerstwa pomiędzy tymi Kościołami. 
  czytaj całość »
 • Być narzędziem w ręku Boga

  Być narzędziem w ręku Boga

  22.07.2016

  W dniach 13-23 czerwca w Wuppertalu odbyła się konferencja dla świeckich kaznodziejów. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentował Roman Fenger.
    czytaj całość »