english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Prymasi Wspólnoty Porvoo w Edynburgu

  Prymasi Wspólnoty Porvoo w Edynburgu

  24.10.2015

  W dniach od 20 do 22 października br. odbyło się w Edynburgu spotkanie prymasów Kościołów luterańskich i anglikańskich, należących do Wspólnoty Porvoo. czytaj całość »

 • Mikołajki w łotewskiej Lipawie

  Mikołajki w łotewskiej Lipawie

  01.10.2015

  Od dwóch lat parafia ewangelicka w Mikołajkach na Mazurach utrzymuje kontakty z jedną z parafii luterańskich w łotewskim mieście Lipawa. Polegają one nie tylko na wymianie korespondencji, ale również na wzajemnych odwiedzinach i spotkaniach. czytaj całość »

 • Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  Delegacja Kościoła szwedzkiego w Polsce

  08.10.2015

  W dniach od 1 do 4 października 2015 roku, w ramach partnerstwa z Diecezją Uppsala, w Polsce przebywała delegacja parafii partnerskich Kościoła Szwecji z bp. Ragnarem Perseniusem na czele. W Parafii ewangelickiej w Łodzi z szwedzkimi luteranami spotkał się bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • EKD o sytuacji uchodźców

  EKD o sytuacji uchodźców

  05.10.2015

  „Nakazem humanitarnym i odpowiedzialnością wynikającą z chrześcijańskiego przykazania jest dla nas powitanie ich, przyjęcie i umożliwienie tego, by otrzymali dary przewidziane przez Boga dla całej ludzkości” – napisali o sytuacji uchodźców zwierzchnicy ewangelickich Kościołów krajowych w Niemczech w swoim oświadczeniu. czytaj całość »

 • Memorandum Wschodnie po 50-ciu latach

  Memorandum Wschodnie po 50-ciu latach

  18.09.2015

  1 października 2015 roku upływa 50 lat od publikacji Memorandum Wschodniego Kościoła Ewangelickiego w Niemczech pt. „Położenie wypędzonych i stosunek narodu niemieckiego do wschodnich sąsiadów. Ewangelickie memorandum”. czytaj całość »

 • Uwolnieni dzięki Bożej miłości zmieniamy świat

  Uwolnieni dzięki Bożej miłości zmieniamy świat

  11.09.2015 „Reformacja się nie skończyła – ona trwa nadal!” – takie słowa skierował do Młodych Reformatorów (ang. Young Reformers) Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej ks. Martin Junge podczas oficjalnego otwarcia Warsztatów w Wittenberdze. czytaj całość »
 • JA+TY=MY

  JA+TY=MY

  09.09.2015

  JA+TY=MY. Z takim przekonaniem wróciła z kolejnego spotkania w Greifswaldzie delegacja grupy 50+ z koszalińskiej Diakonii. "Zaangażowanie ponad granicami" było tematem przewodnim konferencji, w której uczestniczyli czynnie beneficjenci projektów Diakonii z Koszalina. czytaj całość »

 • Luteranie pomagają uchodźcom

  Luteranie pomagają uchodźcom

  08.09.2015

  Nie ustaje fala uchodźców zmierzających z Serbii na Węgry, aby stamtąd przedostać się do Austrii i przede wszystkim Niemiec. 

  czytaj całość »