english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Kobiety modliły się w Cieszynie

  15.03.2013 Jak w wielu miejscach na świecie, 1 marca 2013 r., w kościele Jezusowym w Cieszynie rozbrzmiało się radosne: bonjour, bonjour, bonjour. czytaj całość »
 • Światowy Dzień Modlitwy w Gołkowicach

  Światowy Dzień Modlitwy w Gołkowicach

  11.03.2013 Światowy Dzień Modlitwy zwany dawniej Światowym Dniem Modlitwy Kobiet, skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań.Jest to ruch ekumeniczny o ponad  120-letniej tradycji, zapoczątkowany przez Kościół luterański w Ameryce Północnej w roku 1887. czytaj całość »
 • Senator w Ukcie

  Senator w Ukcie

  11.03.2013 W  czwartek, 7 lutego Ewangelickie Domy Opieki  w Ukcie, prowadzone przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Mikołajkach, odwiedzili niecodzienni goście. czytaj całość »
 • Pisanki ze Szczyrku dla Prezydenta RP

  Pisanki ze Szczyrku dla Prezydenta RP

  11.03.2013 Powoli zaczyna się czas wysyłania życzeń wielkanocnych . Wielkanoc w tym roku jest dośc wcześnie, więc nie ma już na co czekać, jeśli chcemy aby przed Świętami Wielkanocnymi dotarły na miejsce przeznaczenia. czytaj całość »
 • Muzyka cerkiewna u Dietla w Sosnowcu

  Muzyka cerkiewna u Dietla w Sosnowcu

  11.03.2013 W niedzielę, 10 marca br. w kościele ewangelickim św. Jana w Sosnowcu odbył się koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka. Chór działa przy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Zimowe warsztaty orkiestry dętej

  Zimowe warsztaty orkiestry dętej

  06.03.2013 W dniach 1 do 3 marca w parafii ewangelickiej w Szczyrku odbyły się warsztaty Ewangelickiej Orkiestry Misyjnej z Wisły. Orkiestra liczy już ponad 50 lat. Kierownikiem i drygentką jest Lidia Niemczyk z Wisły. czytaj całość »
 • Zimowe Dni Dobrej Nowiny

  Zimowe Dni Dobrej Nowiny

  01.03.2013 W pieszym tygodniu śląskich ferii (11-15.02) odbywały się w parafii Drogomyśl Dni Dobrej Nowiny. Zajęcia miały miejsce w Domu Parafialnym w Pruchnej. Podobnie jak latem, choć w ograniczonej formie o zajęcia na świeżym powietrzu, przez 5 dni dzieci spotykały się, aby poznawać historie biblijne, śpiewać, czy cieszyć się przygotowanymi samodzielnie wazonikami. czytaj całość »
 • Na nartach i z Biblią

  Na nartach i z Biblią

  01.03.2013 W tym roku w czasie ferii zimowych trzy parafie ewangelickie zorganizowały zimowiska dla swoich dzieci w Szczyrku Salmopolu. czytaj całość »