english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ewangelik znów do czytania

  Ewangelik znów do czytania

  19.03.2015 Po sześciu latach przerwy Diecezja Katowicka wznowiła swój kwartalnik - Ewangelik. czytaj całość »
 • Wiosenna sesja synodu w Pabianicach

  Wiosenna sesja synodu w Pabianicach

  15.03.2015

  28 lutego 2015 roku odbył się Synod Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewagelicko-Augsburskiego. Gremium to spotyka się zawsze dwa razy do roku. Jesienią, kiedy odbywają się sesje tematyczne, podejmujące istotne zagadnienia z życia Diecezji i całego Kościoła, oraz wiosną, kiedy synodałowie gromadzą się na sesji typowo sprawozdawczej. czytaj całość »

 • Rekolekcje dla rad parafialnych

  05.03.2015

  Rekolekcje dla radnych diecezji cieszyńskiej, które odbyły się 28 lutego w Parafii Ewangelickiej w Cieszynie, rozpoczął ks. Marek Londzin (obecny przewodniczący diecezjalnej Komisji Ewangelizacji i Misji Diecezji Cieszyńskiej), witając wszystkich zgromadzonych przedstawicieli poszczególnych Rad Parafialnych.  czytaj całość »

 • Synod w Katowicach

  Synod w Katowicach

  14.03.2015

  W sobotę 14 marca odbyła się ósma sesja piątej kadencji synodu Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.  czytaj całość »

 • Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  02.03.2015 Organizowany od kilkunastu lat Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić uwagę społeczną na szczególne potrzeby i prawa pokrzywdzonych. W tym roku w województwie śląskim współorganizatorem akcji, obok Ministerstwa Sprawiedliwości był Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP) w Gliwicach. To jednostka Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »
 • Wybrano proboszcza w Toruniu

  Wybrano proboszcza w Toruniu

  01.03.2015

  Zgromadzenie Parafialne parafii w Torunii dokonało w niedzielę 1 marca br. wyboru nowego proboszcza. Został nim ks. Michał Walukiewicz, dotychczas proboszcz parafii we Włocławku. czytaj całość »

 • Koniec prac remontowych w Wejsunach

  Koniec prac remontowych w Wejsunach

  28.02.2015

  W lutym 2015 roku zakończono kolejny etap prac remontowych w kościele ewangelickim w Wejsunach. Prace zostały dofinansowane w 85 % z Programu Operacyjnego RYBY na lata 2007 - 2013. czytaj całość »

 • Narciarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Narciarskie nabożeństwo w Szczyrku

  22.02.2015

  Z okazji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w szwedzkim Fallun, ks. Jan Byrt organizuje specjalne nabożeństwa w kościele w Szczyrku. czytaj całość »