english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  02.07.2014 W dniach od 18 do 22 czerwca 2014 r. pojechaliśmy do Karpacza na  „Integracyjny obóz rowerowy z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego", zorganizowany w ramach projektu: „Wędrowanie bez granic – wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra – ETAP II” (Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013”), który został dofinansowywany przez Unię Europejską i Parafię Ewangelicko - Augsburską Wang. czytaj całość »
 • Bezpłatne kursy dla seniorów

  Bezpłatne kursy dla seniorów

  30.06.2014 Pozwólcie, żeby wiatr zawiał w wasze żagle – tymi słowami zakończył się pierwszy kurs dla seniorów w ramach projektu "RAZEM LEPIEJ – polsko-niemiecki transgraniczny projekt senioralny", który realizowany jest z funduszy unijnych. czytaj całość »
 • Ks. Marian Niemiec proboszczem w Katowicach

  Ks. Marian Niemiec proboszczem w Katowicach

  29.06.2014 Zgromadzenie Parafialne w Katowicach wybrało dziś ks. dr. Mariana Niemca, bp. elekta Diecezji Katowickiej proboszczem katowickiej parafii. czytaj całość »
 • O jedność chrześcijan w Częstochowie

  O jedność chrześcijan w Częstochowie

  29.06.2014
  W Częstochowie po raz drugi zorganizowano Święto Jedności Chrześcijan. "Aby byli jedno...” – pod takim hasłem wierni różnych wyznań spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele ewangelickim Wniebowstąpienia Pańskiego. czytaj całość »
 • Ekumenicznie w Gliwicach Łabędach

  Ekumenicznie w Gliwicach Łabędach

  29.06.2014  W niedzielę, 15 czerwca 2014 r. zgodnie z wieloletnią już tradycją, tym razem w naszym kościele Marcina Lutra w Łabędach, przeżyliśmy błogosławiony czas społeczności na ekumenicznym nabożeństwie. czytaj całość »
 • Rodzinnie i diecezjalnie w kajakach

  Rodzinnie i diecezjalnie w kajakach

  26.06.2014 14 czerwca br. odbył się pierwszy rodzinny spływ kajakowy Diecezji Warszawskiej. czytaj całość »
 • O konfliktach w Koszalinie

  O konfliktach w Koszalinie

  26.06.2014 Konflikt to szansa na zmianę na lepsze. Takimi słowami rozpoczęło się Szkolenie kompetencji komunikacyjnych, mediacyjnych i negocjacyjnych w relacjach interpersonalnych w pracy diakonijno-socjalnej w dniach 16-17 czerwca br. w Koszalinie. Warsztaty przeznaczone były dla duchownych, pracowników świeckich parafii i parafialnych Diakonii Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP. czytaj całość »
 • Z piłkami w kościele w Szczyrku

  Z piłkami w kościele w Szczyrku

  24.06.2014 W niedzielę po nabożeństwie w kościele w Szczyrku ks. Jan Byrt rozdał kolejne piłki. Jego "Boża jedenastka" w ten sposób powiększyła się o kolejnych "graczy". czytaj całość »