english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Nowe miejsce spoczynku

  Nowe miejsce spoczynku

  01.12.2012 W Niedzielę Wieczności, 25 listopada 2012 odprawione zostało w kościele Elżbiety w Chorzowie nabożeństwo żałobne ku uczczeniu pamięci osób pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Świętochłowicach-Lipinach. Cmentarz ten, zamknięty przez ówczesne władze państwowe w roku 1964, został zlikwidowany, a szczątki osób tam pochowanych ekshumowano i złożono we wspólnej mogile na cmentarzu ewangelickim w Chorzowie. czytaj całość »
 • Szlakiem świadków i męczenników wiary

  Szlakiem świadków i męczenników wiary

  27.11.2012 Podczas ostatniego spotkania w ramach programu „Razem ku przeszłości” wybraliśmy się na pielgrzymkę do Szczecina śladem świadków i męczenników wiary - zarówno ze strony ewangelickiej jak i katolickiej. czytaj całość »
 • Nagroda dla proboszcza parafii w Lublinie

  18.11.2012 Dzień 17 listopada był dla lubelskiej parafii szczególny. Oto niespodziewanie ksiądz proboszcz zaproszony został na Kongres Kobiet Lubelszczyzny. Bez uprzedzenia, bez uzgodnienia – głęboka tajemnica, jaką okryto to zaproszenie, odkryta została w części finalnej zebrania szacownego grona , w którym uczestniczyło ponad 500 pań. czytaj całość »
 • 100 lat z Bożym błogosławieństwem

  100 lat z Bożym błogosławieństwem

  25.11.2012 Niedzielne nabożeństwo 18 listopada 2012 roku miało w świętochłowickim kościele św. Jana Chrzciciela nadzwyczajny charakter, a to za sprawą jubileuszu setnych urodzin najstarszej parafianki – Berty Wandzik. czytaj całość »
 • Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  18.11.2012 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie przygotowała projekt zatytułowany "W drogę z nami wyrusz… reformacyjnym szlakiem po Małopolsce". Inicjatywę finansowo wsparły władze województwa. czytaj całość »
 • Skradziono piszczałki organowe

  Skradziono piszczałki organowe

  16.11.2012 Złodzieje pocięli zabytkowe piszczałki z ewangelickiego kościółka w Fosowskiem. Parafianie są zrozpaczeni, nie stać ich na odbudowę instrumentu. czytaj całość »
 • Święto Reformacji w Nowym Sączu

  Święto Reformacji w Nowym Sączu

  05.11.2012 Podczas nabożeństwa przeżywaliśmy konwersję naszej siostry w Chrystusie Marii Gilis z Limanowej. Nabożeństwo zostało ubogacone muzyką organową w wykonaniu Barbary Mirek i Elżbiety Malczak, które na co dzień są nauczycielkami w szkole muzycznej w Nowym Sączu. Usłyszeliśmy utwory sławnych kompozytorów baroku J.S.Bacha, G.F. Handla, Johann Pachelbel.  czytaj całość »
 • Zjazd młodzieży w Krakowie

  Zjazd młodzieży w Krakowie

  07.11.2012 W ostatni weekend października niska temperatura, deszcz, a nawet śnieg nie powstrzymały młodzieży z Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przed przyjazdem do Krakowa i udziałem w siódmym Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży. czytaj całość »