english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku-Białej

  Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku-Białej

  15.03.2014 Tegoroczne spotkanie z okazji Światowego Dnia Modlitwy w Bielsku-Białej zorganizowała parafia ewangelicka przy placu Marcina Lutra. Odbyło się ono jak zawsze w pierwszy piątek marca czyli 7 marca 2014 r. i uczestniczyło w nim prawie 50 osób. czytaj całość »
 • Jak pomagać ludziom

  Jak pomagać ludziom

  15.03.2014 W sobotę w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu odbyło się kolejne spotkanie osób zaangażowanych w działalność diakonijną na terenie diecezji katowickiej.  czytaj całość »
 • Ewangelicy w Białymstoku

  Ewangelicy w Białymstoku

  03.03.2014 Co łączy pierwszą gazetę w Białymstoku z pierwszym samochodem w mieście i najstarszą w grodzie nad Białą protezą dentystyczną? Odpowiedzi na te pytania przynosi wydany w końcu ubiegłego roku przewodnik historyczny "Ewangelicy w Białymstoku". czytaj całość »
 • ŚDM 2014 w Cieszynie

  ŚDM 2014 w Cieszynie

  15.03.2014 W pierwszy piątek marca, 7.3.2014 r. w kościele Jezusowym w Cieszynie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo Światowego Dnia Modlitwy. Przygotowane przez diakon Joannę Sikorę, skupiło uwagę słuchaczy dzięki  aktywnemu udziałowi  w uroczystości młodzieży i młodych kobiet. czytaj całość »
 • Rodzinne zimowisko w Istebnej

  Rodzinne zimowisko w Istebnej

  03.03.2014 W dniach 26-31 stycznia, w kilka rodzin  – w sumie 22 osoby z parafii ewangelickiej w Lublinie – przebywaliśmy na zimowisku w domu parafialnym w Istebnej. Wśród uczestników było dwanaścioro dzieci i młodzieży, a także dziesięcioro dorosłych. czytaj całość »
 • Wędrując z Mojżeszem

  03.03.2014 Wędrując z Mojżeszem - to temat tegorocznych rekolekcji pasyjnych. W ciągu czterech wykładów zobaczymy Mojżesza, który chce działać sam, Mojżesza, który chce mieć "święty spokój". Przede wszystkim zobaczymy człowieka, który poddaje się woli Bożej i przez to pozwala siebie zmieniać. Prowadzone wykłady będą stanowiły punkt wyjścia do pytań i dalszej dyskusji.  czytaj całość »
 • Nauczanie Jezusa o piekle

  03.03.2014 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach zaprasza na spotkanie i wykład pt. „Nauczanie Jezusa o piekle” w piątek 14 marca o godz.18.00 w kościele Zbawiciela w Gliwicach, przy ul. Jagiellońskiej 19. Wykład wygłosi dr Piotr Lorek. czytaj całość »
 • Zmarła dr Danuta Błahut-Zaleska

  Zmarła dr Danuta Błahut-Zaleska

  17.02.2014 Dnia 14 lutego 2014 roku zmarła w Cieszynie, w wieku 65 lat, Danuta Błahut-Zaleska, córka Emila i Malwiny z domu Kubisz. Całe ofiarne życie lekarki związane było ze Szpitalem Śląskim w Cieszynie. Pracowała na Oddziale Chorób Wewnętrznych, przez 16 lat jako z-ca ordynatora, następnie objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej. czytaj całość »