english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  11.10.2012 W 18. niedzielę po Trójcy Świętej (7.10) parafia w Piszu przeżywała szczególną uroczystość - wprowadzenie w urząd proboszcza ks. Marcina Pysza i dziękczynienie za remont kościoła w Wejsunach. czytaj całość »
 • 170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  10.10.2012 W sobotę 6 października, liczne grono uczestników uroczystego nabożeństwa dziękowało za 170. rocznicę poświęcenia ewangelickiego kościoła Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie. czytaj całość »
 • Hannu Lepistö w Szczyrku

  Hannu Lepistö w Szczyrku

  10.10.2012 Na zaproszenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Szczyrku na początku października br. na konsultacje z uczniami, trenerami i nauczycielami przyjechał Hannu Lepistö z Finlandii, były trener kadry polskich skoczów, a później samego Adama Małysza. czytaj całość »
 • Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  10.10.2012 Parafia Rzymskokatolicka w Brójcach Lubuskich niedaleko Świebodzina posiada pewną osobliwość – dysponuje dwoma kościołami, stojącymi tuż obok siebie, wykorzystując oba z nich. Jedna i druga świątynia to neogotyckie obiekty z przełomu XIX i XX w., przy czym mniejszy to historyczna świątynia katolicka, kryjąca w sobie cenne, o 200 lat starsze niż sam kościół wyposażenie, większy zaś to tak zwany kościół poewangelicki. Od 1945 r. większa świątynia także służy społeczności katolickiej, gdyż powojenna wymiana ludności sprawiła, że obecna społeczność Brójec jest w niemal 100% wyznania katolickiego i dawny, historyczny kościół parafialny jest po prostu za mały na jej obecne potrzeby. czytaj całość »
 • W samo południe w Wiśle

  W samo południe w Wiśle

  08.10.2012 Dokładnie w niedzielne południe odbył się w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła koncert Evangelische Jugendkantorei der Pfalz z miejscowości Speyer. To tradycyjny, ewangelicki chór młodzieżowy z Palatynatu w Niemczech, który jest zespołem tamtejszego Kościoła ewangelickiego, gdzie utalentowani młodzi ludzie w szczególny sposób są promowani. Chór jest laureatem Konkursu Chórów odbywającego się w Nadrenii-Palatynacie w roku 2009. czytaj całość »
 • Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  09.10.2012 W niedzielę, 7 października br. Ogród Reformacji w Szczyrku Salmopolu wzbogaciił się o 3 dęby z Dębowca. Do soboty na górskich stokach ogrodu rosło 3.497 różnych drzew. Dębowieckie dęby sprawiły, że jest już ich 3.500. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  10.09.2012 Dziękczynne Święto Żniw w Wiśle miało w tym roku regionalny charakter. Odniesieniem były wiślańskie dożynki, które przeżywane były w niedzielę, 9 września br. Gazdami wiślańskich dożynek byli Danuta i Jan Szarcowie. Swoją funkcję pełnili również w czasie nabożeństwa w Dziękczynne Święto Żniw. czytaj całość »
 • Świdnicki Chryzostom

  Świdnicki Chryzostom

  07.10.2012 Ilekroć staję na ambonie świdnickiego Kościoła Pokoju, mam świadomość bogatej historii tego miejsca, a także osobowości, które przede mną zwiastowały tutaj Słowo Boże. czytaj całość »