english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Zwierzaki siostry Marty

  Zwierzaki siostry Marty

  23.10.2012 Ani młode, ani piękne, ani rasowe...  Ale szukają domu, bo ich Pani musi powoli myśleć o emeryturze i odejściu w inne miejsce. Siostra Marta, diakonisa z Miechowic, całe życie poświęciła ludziom, ale widziała też krzywdę zwierząt. Pies (po przejściach) został przez nią przygarnięty (nie on pierwszy), kociak plątał się pozostawiony przez ludzi, którzy poszli na nowe mieszkanie. Przygarnęła. czytaj całość »
 • Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  23.10.2012 Ewangelickie Stowarzyszenie Betel działające przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu zorganizowali II Wojewódzki Przegląd Form Scenicznych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko - Mazurskiego. czytaj całość »
 • Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  18.10.2012 W pierwszą niedzielę października parafia w Rypinie w szczególny sposób przeżywała Dziękczynne Święto Żniw – tym razem było ono połączone z pięknym jubileuszem parafialnego chóru. To już 30 lat od kiedy chór, liczący wtedy 11 osób, wystąpił po raz pierwszy - właśnie na Święto Żniw 3 października 1982 roku. czytaj całość »
 • Multimedia na Wangu

  Multimedia na Wangu

  18.10.2012 Od października br. turyści odwiedzający kościół Wang w Karpaczu, mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle kościoła Wang i natychmiastowego przesłania go na adres mailowy. Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu w księgarni przy kościele Wang stanowiska multimedialnego. czytaj całość »
 • Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  18.10.2012 W czwartek, 11 października 2012 roku zielonogórską parafię luterańską odwiedzili goście z Wiesbaden. Na czele delegacji stał ks. pastor Klaus Endter. Wizyta była efektem partnerstwa pomiędzy Diecezją Wrocławską Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a Ewangelickim Dekanatem Wiesbaden.  czytaj całość »
 • Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  18.10.2012 W sali Domu Zborowego wiślańska parafia wraz z Miejską Biblioteką Publicznąj im. J. Śniegonia 18 października br. zorganizowała promocję kolejnego, IV tomu "Rocznika Wiślańskiego".  czytaj całość »
 • Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  15.10.2012 W bieżącym roku mija 100 lat od poświęcenia ewangelickiego kościoła Świętej Trójcy w Jastrzębiu-Ruptawie. Główne uroczystości wieńczące ten jubileusz odbyły się w czasie dziękczynnego nabożeństwa w niedzielę, 14 października br. czytaj całość »
 • Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  17.10.2012 Od pewnego czasu ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku organizuje w szkołach spotkania dla młodzieży z ciekawymi ludźmi. Ostatnio znany z oryginalnych pomysłów duszpasterz zaprasza na spotkania sportowców. W poniedziałek, 15 października br. gościem młodzieży Zespołu Szkół nr 2 w Szczyrku oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych był złoty medalista olimpijski z Tokio, Marian Kasprzyk. czytaj całość »