english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Mate.O w Gliwicach

  Mate.O w Gliwicach

  09.12.2016

  Oryginalne teksty, często sprzed wieków, w nowoczesnych poruszających aranżacjach, sięgały głęboko do wnętrza słuchaczy. czytaj całość »

 • Spotkanie świątecznego dla dzieci i młodzieży

  Spotkanie świątecznego dla dzieci i młodzieży

  16.12.2016 Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach prowadzony przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zaplanował na sobotę 17 grudnia o 11.00 spotkanie świątecznego dla dzieci i młodzieży. Wszystkie dzieci (około 50) otrzymają prezenty, a wolontariusze z Firmy Asseco poprowadzą zajęcia plastyczne. Ponadto nasi pracownicy i wolontariusze przed świętami odwiedzą z prezentami prawie 50 potrzebujących rodzin w ich domach, głównie na terenie Gliwic. czytaj całość »
 • Świąteczny numer Luteranina

  Świąteczny numer Luteranina

  16.12.2016 Najnowszy "Luteranin" do nabycia od niedzieli 18 grudnia w wiślańskich parafiach i księgarni ap. Piotra. czytaj całość »
 • Koncert z okazji dnia św. Łucji

  Koncert z okazji dnia św. Łucji

  15.12.2016

  Pieśń św. Łucji po raz trzeci rozbrzmiała w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas koncertu Young Cathedral Voices pod dyr. Margarety Raab z partnerskiej Katedry w Uppsali. czytaj całość »

 • Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  14.12.2016 Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny urok. Chrześcijanie jednoczą się w imię Jezusa, wspominając Jego narodziny w ubogiej stajence, ale otoczonego troską i miłością. Bliskość, czułość, ciepło towarzyszą świętowaniu pamiątki Bożego Narodzenia. Są wyrażane na różne sposoby: poprzez spotkania, rozmowy, czas wspólnego symbolicznego posiłku, śpiewania kolęd, czytania Słowa Bożego, modlitwy, czy obdarowywania się upominkami. czytaj całość »
 • Prezydent Piły pracuje dla parafii

  Prezydent Piły pracuje dla parafii

  08.12.2016

  Prezydent Piły Piotr Głowski w obecności ks. Tomasza Woli zamontował tablice z regulaminem gry w petanque dla parafii ewangelicko – augsburskiej św. Jana w Pile, a następnie symbolicznie rozegrał partię gry wraz z miejscowym proboszczem i właściciel firmy K2 Krzysztofem Rauhut. czytaj całość »

 • Chrześcijański Obóz Towarzyski

  Chrześcijański Obóz Towarzyski

  10.12.2016

  Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza młodzież na kolejną edycję CHOT, tym razem w nowej odsłonie – Chrześcijański Obóz Technologiczny zamieniamy na towarzyski.  czytaj całość »

 • Wręczono nagrodę im. Macieja Lisa

  Wręczono nagrodę im. Macieja Lisa

  08.12.2016

  16 listopada 2016 r. w Oratorium Marianum, barokowej auli na Uniwersytecie Wrocławskim, nastąpiło uroczyste wręczenie Nagrody im. doktora Macieja Lisa Lidii Lempart za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i za budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i na Ukrainie. Wyróżnienie wręczył zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk. czytaj całość »