english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Z OJCZE NASZ w Giżycku

  Z OJCZE NASZ w Giżycku

  11.08.2013 Przez tydzień dzieci w parafii giżyckiej mogły spotykać się, aby wspólnie odkrywać prośby zapisane w modlitwie, którą doskonale znamy. Jednak ta znana modlitwa została opracowana w języku polskim i niemieckim. czytaj całość »
 • Kościół w Brennej ma 25 lat

  Kościół w Brennej ma 25 lat

  11.08.2013 W czasie uroczystego nabożeństwa dziękczynnego, w niedzielę 4 sierpnia, społeczność ewangelików Śląska Cieszyńskiego przeżywała jubileusz 25-lecia poświęcenia kościoła Apostoła Bartłomieja w Brennej. czytaj całość »
 • Dni Jakubowe w Ustroniu

  Dni Jakubowe w Ustroniu

  01.08.2013 Uroczyste nabożeństwo dziękczynne z okazji 230 lat założenia parafii i 175 lat poświęcenia kościoła zakończyło Dni Jakubowe ewangelickiej parafii w Ustroniu. czytaj całość »
 • Piękniejsza Polska ze Świdnicy

  Piękniejsza Polska ze Świdnicy

  11.08.2013 - Nie miałam pojęcia, że w Polsce jest taki skarb jak Kościół Pokoju – z emocjami mówi Katalonka, uczestniczka cieszącego się przez wiele lat powodzeniem programu telewizyjnego „Europa da się lubić”. Montse Gras jest prowadzącą jednego z odcinków realizowanego na zamówienie TVP projektu „Piękniejsza Polska w UE”, którego bohaterką będzie m.in. świdnicka świątynia. Ruch „Piękniejsza Polska” przyznaje także specjalne wyróżnienia dla szczególnie aktywnych osób. W tym gronie znalazła się Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy. czytaj całość »
 • Tydzień Biblijny w Jastrzębiu-Zdroju

  Tydzień Biblijny w Jastrzębiu-Zdroju

  09.08.2013 W sobotę, dnia 20 lipca do parafii w Jastrzębiu-Zdroju przybyło dwanaście osób z St. Louis z Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri w  Stanach Zjednoczonych. Przybyli, by po raz ósmy wraz z polskimi nauczycielami i opiekunami prowadzić tydzień biblijny połączony z nauką języka angielskiego „Day Camp”. czytaj całość »
 • Kajakami po Piławie

  Kajakami po Piławie

  08.08.2013 Dnia 3 sierpnia pilscy parafianie zorganizowali „II Parafialny Spływ Kajakowy”. Zanim jednak ruszono w trasę, przy śpiewie, na polanie, czekając na kajaki, rozważano Słowo Boże. Sam spływ Piławą rozpoczęto w miejscowości Czochryń.  czytaj całość »
 • Woda Życia i woda mineralna dla każdego

  Woda Życia i woda mineralna dla każdego

  04.08.2013 Kościól też reaguje na upały. Stara się dbać o wiernych, którzy mimo tropikalnych temperatur docierają na nabożeństwa. czytaj całość »
 • Zmarła pastorowa Helena Noga

  Zmarła pastorowa Helena Noga

  31.07.2013 W wieku 95 lat zmarła pastorowa Helena Noga z d. Kaleta, wdowa po ks. Janie Noga - długoletnim proboszczu ewangelickiej parafii w Skoczowie. czytaj całość »