english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Modlitwa o pokój i olimpiadę w Soczi

  Modlitwa o pokój i olimpiadę w Soczi

  10.02.2014 Na nabożeństwie, które odbyło się w Szczyrku 9 lutego br. kościół pękał w szwach. Ks. Jan Byrt modlił się o pokój, uczciwą rywalizację i o błogosławieństwo dla polskiej reprezentacji za Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. czytaj całość »
 • Konkurs na kantora

  Konkurs na kantora

  06.02.2014 Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie ogłosiła konkurs na nowego kantora. Zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami merytorycznymi i formalnymi. Termin składania ofert mija 28 lutego 2014 r. czytaj całość »
 • Już wkrótce olimpijskie nabożeństwo w Szczyrku

  Już wkrótce olimpijskie nabożeństwo w Szczyrku

  06.02.2014 Wkrótce rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z tej okazji parafia w Szczyrku zaprasza do swego kościoła na niedzielę, 9 lutego na wyjątkowe nabożeństwo. - Chcemy się wspólnie modlić o pokój i miłość Bożą na świecie oraz o uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców na olimpiadzie w Soczi - zaprasza ks. Jan Byrt. czytaj całość »
 • Spotkanie kuratorów z Diecezji Warszawskiej

  Spotkanie kuratorów z Diecezji Warszawskiej

  27.01.2014 W sobotę, 18 stycznia 2014 r. w Ozorkowie spotkali się kuratorzy parafii Diecezji Warszawskiej. W spotkaniu  uczestniczyli także zainteresowani jego tematyką członkowie rad parafialnych. czytaj całość »
 • Kolejna czapka na nabożeństwo

  Kolejna czapka na nabożeństwo

  27.01.2014 Dzisiaj dotarła do Szczyrku do parafii ewangelickiej kolejna czapka. Tym razem jej nadawcą jest Polski Komitet Olimpijski. czytaj całość »
 • Ekumenia w Pile

  Ekumenia w Pile

  26.01.2014 Dnia 20 stycznia br. w kościele ewangelicko-augsburskim w Pile odbyło się nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. czytaj całość »
 • Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

  Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

  24.01.2014 Trwają przygotowania do nabożeństwa, które odbędzie się w niedzielę, 9 lutego w kościele w Szczyrku Salmopolu. Jego organizator, ks. Jan Byrt chce je poświęcić modlitwie o sportowy przebieg olimpijskiej rywalizacji w Soczi. czytaj całość »
 • Wiślańskie wieczory kolęd

  Wiślańskie wieczory kolęd

  09.01.2014 Kolęda – czytamy w Wikipedii – w swym pierwszym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała życzenia szczęścia i pomyślności. W rozumieniu pieśni religijnej związanej z narodzinami Chrystusa, kolęda wykształciła się później, wraz z rozwojem i umacnianiem się chrześcijaństwa. Kolędy, początkowo wyłącznie łacińskie, obejmowały zróżnicowane rodzaje śpiewów, takich jak: introity, antyfony, responsoria, hymny czy pieśni. czytaj całość »