english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Winogrona w Salmopolu

  Winogrona w Salmopolu

  10.10.2013 Podczas dziękczynnego Święta Żniw w kościele ewangelickim  Szczyrku Salmopolu dzieliliśmy się Słowem Bożym i rozdawaliśmy po zakończeniu nabożeństwa - jak zawsze - Boże Dary dla uczestników świątecznego nabożeństwa. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  09.10.2013
  Zgodnie z liturgicznym kalendarzem w pierwszą niedzielę po dniu archanioła Michała i wszystkich aniołów (29 września) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim obchodzono Dziękczynne Święto Żniw. W tym roku to święto Żniw obchodzone było 6 października.
  czytaj całość »
 • Dziękujmy Bogu wraz

  Dziękujmy Bogu wraz

  09.10.2013 W pierwszą niedzielę października, jak co roku, w całym Kościele Ewangelickim odbyły się dziękczynne nabożeństwa z okazji Święta Żniw. czytaj całość »
 • Nowy dom opieki we Wrocławiu

  Nowy dom opieki we Wrocławiu

  04.10.2013 30 września br. Słowem Bożym i modlitwą został poświęcony Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin” w kompleksie Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu. Jest to druga tego typu placówka w mieście, prowadzona przez diecezjalną Diakonię Kościoła ewangelickiego. czytaj całość »
 • Wałbrzyski jubileusz

  Wałbrzyski jubileusz

  04.10.2013 W niedzielę, 29 września br. w czasie uroczystego nabożeństwa ewangelicy w Wałbrzychu obchodzili jubileusz 225 lat poświęcenia miejscowego kościoła Zbawiciela. czytaj całość »
 • Bóg otwiera różne drzwi

  Bóg otwiera różne drzwi

  01.10.2013 W najbliższym czasie w Żorach, Gliwicach, Bąkowie i Dzięgielowie odbędą się spotkania z wolontariuszką Centrum Misji i Ewangelizacji – Anną Pinkas, która przygotowuje się do pracy pielęgniarskiej i misyjnej w szpitalu w Asuanie w Egipcie. To będzie czwarty pobyt Ani w Afryce. czytaj całość »
 • Sopocka promocja książki o Kierkegaardzie

  Sopocka promocja książki o Kierkegaardzie

  29.09.2013 22 września 2013 roku w "Sali Debory" kościoła Zbawiciela w Sopocie, po nabożeństwie, miała miejsce promocja książki „Aktualność Sørena Kierkegaarda w filozofii, teologii i literaturze – w 200. rocznicę urodzin”. Na promocji byli obecni redaktorzy naukowi monografii w osobach ks. bpa prof. ChAT dra hab. Marcina Hintza oraz dr Marii Urbańskiej-Bożek, jeden z autorów tekstów - prof. Karol Toeplitz, redaktor językowy Maria Drapella oraz redaktor techniczny Marcin Rayss. Na spotkaniu była obecna również redaktor Iwona Borawska z Polskiego Radia Gdańsk. czytaj całość »
 • Dni Organizacji Pozarządowych

  Dni Organizacji Pozarządowych

  28.09.2013 W dniach od 16-20 września miały miejsce w Katowicach, IV Dni Organizacji Pozarządowych. Ewangelickie Centrum Diakonijne Słoneczna Kraina działające przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach, już po raz czwarty wzięło udział w tym święcie.  czytaj całość »