english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Bydgoskie jubileusze

  Bydgoskie jubileusze

  25.09.2012 W dniach 22 i 23 września br. ewangelicy w Bydgoszczy obchodzili pamiątkę 115-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela i 90. rocznicę założenia parafii. Na nabożeństwie dziękczynnym kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła. czytaj całość »
 • Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  29.09.2012 27 września w Sądzie Okręgowym w Katowicach podpisana została ugoda sądowa w sprawie zniszczonego szkodami górniczymi kościoła parafialnego w Miechowicach. W przyjętej ugodzie Kompania Węglowa przyznaje się do spowodowania zniszczeń kościoła. Ugoda określa również sposób oraz termin naprawy. czytaj całość »
 • Rocznica kościoła w Pile

  Rocznica kościoła w Pile

  26.09.2012 Dnia 16 września br. w Pile obyło się uroczyste nabożeństwo z Komunią Świętą z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia tamtejszego kościoła św. Jana. Kazanie wygłosił ks. radca Janusz Staszczak z Koszalina. czytaj całość »
 • Plebiscyt fotograficzny

  26.09.2012 Portal KONFESYJNI czyli konfesyjny portal luterański zaprasza do udziału w plebiscycie na najpiękniejszą świątynię luterańską w Polsce. Warunkiem jest nadesłanie jednej własnoręcznie wykonanej fotografii przedstawiającej wybrany, czynny kościół ewangelicko-augsburski na terenie Polski. czytaj całość »
 • Pomoc w remoncie domu

  26.09.2012   Parafia ewangelicka w Szczyrku postanowiła w tym roku wspomóc jedną rodzinę w remoncie domu.czytaj całość »
 • Muzycznie w Zielonej Górze

  Muzycznie w Zielonej Górze

  24.09.2012 W niedzielę, 23 września 2012 roku w Zielonej Górze miało miejsce szczególne wydarzenie. Gościliśmy wśród nas zespół muzyczny z chórem z Guben pod dyrekcją Hansjürgena Vorratha. czytaj całość »
 • Jubileusze w Hażlachu

  Jubileusze w Hażlachu

  19.09.2012 Ewangelicy w Hażlachu na Śląsku Cieszyńskim 16 września br. obchodzili 140-tą rocznicę budowy kaplicy, 80-tą założenia cmentarza i 10-lecie poświęcenia rozbudowanego kościoła. Z tej okazji, w czasie dziękczynnego nabożeństwa, Słowem Bożym służył zwierzchnik Kościoła, bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Wykopaliska przy kościele w Nowym Sączu

  Wykopaliska przy kościele w Nowym Sączu

  20.09.2012 Park archeologiczny w Nowym Sączu? O stworzeniu takiej atrakcji turystycznej koło kościoła ewangelickiego i pozyskaniu na ten cel funduszy myśli proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Dariusz Chwastek.  czytaj całość »