english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Fenomen Nocy Muzeów

  Fenomen Nocy Muzeów

  22.05.2013 Już czwarty raz Parafia Ewangelicko-Augsburska zaprosiła zwiedzajacych do obejrzenia i zapoznania się z historią kaplicy Św. Gertrudy, a co za tym idzie historią Kościoła luterańskiego w Koszalinie. czytaj całość »
 • Słowo - Noc Muzeów

  Słowo - Noc Muzeów

  22.05.2013 Już piąty raz w kościele Św. Trojcy w Warszawie odbyła się Noc Muzeów. W czasie tej niezwykłej nocy można było uczestniczyć w wernisażu wystawy, posłuchac koncertów czy wziąć udział w komplecie. czytaj całość »
 • Pokojskie świętowanie Zesłania Ducha Świętego

  Pokojskie świętowanie Zesłania Ducha Świętego

  20.05.2013 W Święto Zesłania Ducha Świętego w Pokoju odbyło się uroczyste nabożeństwo, po którym wszyscy parafianie z Pokoju i Lubieni zaproszeni zostali do ogrodu za plebanią na drugi rodzinny piknik, połączony ze smażeniem jajecznicy na ognisku. czytaj całość »
 • 100 lat kościoła Św. Ducha w Orzeszu

  100 lat kościoła Św. Ducha w Orzeszu

  20.05.2013 W niedzielę i poniedziałek, 19 i 20 maja br. w kościele Św. Ducha w Orzeszu odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia tamtejszego kościoła. czytaj całość »
 • Dąb Piotra Żyły w Ogrodzie Reformacji

  Dąb Piotra Żyły w Ogrodzie Reformacji

  11.05.2013 Skoczek narciarski Piotr Żyła, brązowy medalista Mistrzostw Świata w rywalizacji drużynowej, zasadził w sobotę 11 maja br. kolejny dąb w Ogrodzie Reformacji przy kościele w Szczyrku. czytaj całość »
 • Gospel w Częstochowie

  Gospel w Częstochowie

  11.05.2013 W Częstochowie już po raz 23. miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater. Wydarzenie to co roku przyciąga do miasta wykonawców z całego świata – przedstawicieli różnych stylów i konwencji muzycznych. czytaj całość »
 • Drugi odcinek uliczki cieszyńskich kobiet

  Drugi odcinek uliczki cieszyńskich kobiet

  10.05.2013 W  niedzielne popołudnie, 21 kwietnia br. otwarto w Cieszynie drugą część uliczki cieszyńskich kobiet, która mieści się na Wzgórzu Zamkowym. Na uroczystość przybyły nie tylko rodziny uhonorowanych, ale i mieszkańcy miasta, przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, Urzędu Miasta, harcerstwa. Odsłonięto 9 lamp, upamiętniających kobiety, które w niezwykły sposób wpływały nie tylko na realia Cieszyna, ale  i całego Śląska. Tak się składa, że 6 z 9 uhonorowanych to ewangeliczki. czytaj całość »
 • Wniebowstąpienie z Bachem i międzynarodowo

  Wniebowstąpienie z Bachem i międzynarodowo

  10.05.2013 Tegoroczne święto Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie miało nadzwyczajną oprawę. Nabożeństwo Słowa Bożego miało charakter polsko-niemiecki oraz połączone było z wykonaniem dzieł J. S. Bacha przez 50-osobowy chór berlińskiego Towarzystwa Bachowskiego pod dyr. Corneliusa Häußermanna i orkiestrę Academia Camerata z Warszawy. czytaj całość »