english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Kolacja dla małżeństw w Gliwicach

  Kolacja dla małżeństw w Gliwicach

  11.12.2015

  20 listopada w Hotelu Mikulski odbyła się uroczysta kolacja dla małżeństw. Gośćmi specjalnymi wieczoru byli Aleksandra Błahut-Kowalczyk i Zbigniew Kowalczyk. czytaj całość »

 • Adwentowo w domu

  Adwentowo w domu

  08.12.2015 W drugą niedzielę Adwentu przeżyliśmy w naszej parafii Domowy Adwent.  czytaj całość »
 • Szwedzkie dni w Warszawie

  Szwedzkie dni w Warszawie

  08.12.2015

  4 grudnia br. w wypełnionym po brzegi kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie odbył sięuroczysty koncert z okazji szwedzkiego Dnia św. Łucji. Podobnie jak w minionym roku koncert zorganizowała Ambasada Szwecji w Warszawie, Parafia Katedralna w Uppsali oraz Parafia Świętej Trójcy w Warszawie.  czytaj całość »

 • Spotkanie pań w Pszczynie

  Spotkanie pań w Pszczynie

  26.11.2015 Panie z trzech miast spotkały się w sali parafialnej w Pszczynie w piątek 20 listopada. To kontynuacja szerokiej współpracy różnych kół pań.  czytaj całość »
 • Przewodnicy w Sosnowcu

  Przewodnicy w Sosnowcu

  25.11.2015

  W sobotę, 21 listopada br. w kościele w Sosnowcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia odbyło się uroczyste nabożeństwo dziękczynne z okazji okrągłego jubileuszu 60-lecia Klubu Przewodników przy oddziale PTTK w Sosnowcu. czytaj całość »

 • Ewangelickie wspomnienia w Istebnej

  Ewangelickie wspomnienia w Istebnej

  25.11.2015

  W Niedzielę Wieczności przeżywaliśmy w naszej parafii trzecie już Ewangelickie Wspomnienia. Tym razem bohaterami wspomnień byli kpt. Jan Łysek z Jaworzynki i Matka Ewa von Tiele Winckler z Miechowic. czytaj całość »

 • Grusza od chórzystów z Goleszowa

  Grusza od chórzystów z Goleszowa

  25.11.2015

  Działo się dzisiaj działo w piątek (23.11) i w ostatnią niedzielę roku kościelnego w Szczyrku, w parafii ewangelickiej.  czytaj całość »

 • Chór św. Efraima odwiedził Polskę

  Chór św. Efraima odwiedził Polskę

  25.11.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zorganizowała niecodzienny koncert zawodowego chóru męskiego św. Efraima z Budapesztu. czytaj całość »