english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ekumeniczne Rekolekcje Jawornickie

  Ekumeniczne Rekolekcje Jawornickie

  03.09.2012 W dniach 20-25 sierpnia 2012 r. w ewangelickim ośrodku w Wiśle-Jaworniku odbyło się Ekumeniczne Spotkanie Wspólnot Diakonackich i Zakonnych Christophorus. 35 osób z Niemiec, Anglii, Austrii, Szwajcarii, Litwy i Polski – przyjechało na zaproszenie Diakonatu „Eben-Ezer” z Dzięgielowa.
  czytaj całość »
 • Wspomnienie Anny Klimszy w Dzięgielowie

  15.08.2012 W 40-tą rocznicę pogrzebu siostry diakonisy Anny Klimszy odbyło się wspomnieniowe spotkanie przy jej mogile na cmentarzu w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Bibliobus zabawy w Koszalinie

  20.08.2012 W dniach od 30 lipca do 3 sierpnia w Koszalinie gościła grupa animatorów-wolontariuszy z Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa, która przyjechała Bibliobusem na zaproszenie koszalińskiej Diakonii. czytaj całość »
 • Półkolonie w Bielsku-Białej

  03.09.2012  
  Boże Narodzenia, walentynki i halloween w jeden tydzień - półkolonie z językiem angielskim, Bielsko-Biała.
   
  Większość uczniów po zakończeniu roku szkolnego chce spędzić jak najwięcej czasu z daleka od szkoły. Jednak 80 uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, a nawet liceum postanowiła w trochę inny sposób rozpocząć swoje wakacje.
  czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz wybrany proboszczem w Piszu

  03.09.2012 W niedzielę,19 sierpnia 2012 r. w parafii ewangelickiej w Piszu odbyło się wyborcze zgromadzenie parafialne, które poprowadził Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »
 • Syców skorzystał z pomocy UE

  Syców skorzystał z pomocy UE

  07.08.2012 Parafia w Sycowie wraz z młodzieżą z miejscowego gimnazjum w okresie od stycznia do czerwca 2012 r. realizowała trzy projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: "Evviva l’Arte", "By być jak Orfeusz" oraz "Spotkania z Terpsychorą i X Muzą". czytaj całość »
 • Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  11.06.2012 Sukcesem zakończyło się nabożeństwo w niedzielę 10 czerwca w Szczyrku, podczas którego dzieci zostały obdarowane niezwykłymi piłkami. czytaj całość »
 • Promyczki Boże na Śląsku

  07.06.2012 Marzenia czasem się spełniają – tak można by podsumować wyjazd mikołajskiego zespołu dziecięcego "Promyczki Boże" na Śląsk w pierwszy czerwcowy weekend. Inspiracją do wyjazdu było wystosowane rok wcześniej zaproszenie z parafii w Jastrzębiu-Zdroju, która organizowała XII Przegląd Zespołów i Chórów dziecięcych i młodzieżowych Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »