english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Koniec procesów w sprawie tzw. serka wolskiego

  Koniec procesów w sprawie tzw. serka wolskiego

  28.04.2016

  Sąd Apelacyjny w Warszawie zakończył w dniu 19 kwietnia 2016 r. postępowanie karne w tzw. sprawie „serka wolskiego”. W związku z powyższym przedstawiamy komunikat Rady Parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy w Warszawie, wydany po zakończeniu postępowania sądowego. czytaj całość »

 • Nabożeństwo w urodziny ks. Herbergera

  Nabożeństwo w urodziny ks. Herbergera

  26.04.2016

  21 kwietnia 2016 roku na Staromiejskim Cmentarzu Ewangelickim we Wschowie odbyło się nabożeństwo Słowa Bożego z okazji 454. urodzin ks. Valeriusa Herbergera, jednego z czołowych postaci europejskiego luteranizmu przełomu XVI i XVII wieku, duszpasterza królewskiego miasta Wschowy i budowniczego Ewangelickiego Kościoła Żłóbka Chrystusa (Kripplein Christi). czytaj całość »

 • Ekumenicznie w klasztorze Benedyktynów w Lubiniu
 • Zrób drakę!

  Zrób drakę!

  25.04.2016 Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat z bytomskich świetlic środowiskowych oraz odbiorców programów streetworkerskich. Celem konkursu jest rozwój wrażliwości dzieci na kwestie związane z recyklingiem, pobudzenie wyobraźni oraz wsparcie talentów artystycznych poprzez samodzielne wykonanie zabawki DRAKI z materiałów nadających się do recyklingu. czytaj całość »
 • Nowa strona tomaszowskiej parafii

  Nowa strona tomaszowskiej parafii

  23.04.2016 Parafia w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowała swoją nową witrynę internetową. czytaj całość »
 • Konferencja Kobiet w Diecezji Cieszyńskiej

  Konferencja Kobiet w Diecezji Cieszyńskiej

  16.04.2016

  W sobotę, 16 kwietnia 2016 r. w Parafii E-A w Bładnicach odbyła się Diecezjalna Konferencja Kobiet Diecezji Cieszyńskiej.  czytaj całość »

 • O muzyce i pieśni ewangelickiej w Świdwinie

  19.04.2016 W Świdwinie, mieście na Pomorzu i jednocześnie filiale parafii ewangelickiej w Koszalinie, 16 kwietnia br. odbyła się konferencja poświęcona Eliżbiecie Kruciger - poetce z Pomorza w czasach Reformacji. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Grupą Roboczą do spraw Historii Kościoła Pomorskiego. czytaj całość »
 • Pospolite ruszenie

  Pospolite ruszenie

  12.04.2016
  Zapraszamy do Dzięgielowa na wielkie porządki wokół siedziby CME, gdzie za  kilka miesięcy stanie miasteczko Tygodnia Ewangelizacyjnego.
  w Dzięgielowie!Zapraszamy na wielkie porządki 
  wokół siedziby CME, gdzie za 
  kilka miesięcy stanie miasteczko 
  Tygodnia Ewangelizacyjnego 
  w Dzięgielowie!
  czytaj całość »