english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

  Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

  06.08.2016

  Zabytkowy ewangelicki kościół w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej obchodził w lipcu swój piękny jubileusz 150-lecia (zobacz: tutaj). Po 11 dniach - czyli 28 lipca - nasza społeczność przeżywa bardzo trudny czas. W tym dniu palił się nasz kościół. czytaj całość »

 • REFORMACJA - RENOWACJA

  REFORMACJA - RENOWACJA

  13.07.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie musi odnowić swoją siedzibę wraz z budynkiem Syloe. Może w tym pomóc projekt REFORMACJA - RENOWACJA jeśli zaangażuje się w niego wystarczająco wiele ludzi. Centrum powstało, by poprawiać jakość życia osób, korzystających z projektów CME w obszarze ewangelizacji, pomocy społecznej i duszpasterskiej. Teraz, po 20 latach działań, koniecznym staje się remont budynków i pomieszczeń Centrum, po to by nadal mogły służyć ludziom. czytaj całość »
 • Tożsamość i odmienność

  Tożsamość i odmienność

  17.07.2016

  Lipcowy, jak co roku podwójny, numer „Zwiastuna Ewangelickiego” przynosi nie tylko wakacyjną tematykę. czytaj całość »

 • Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

  Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

  11.07.2016

  Zakończył się (10 lipca) 67. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, który przebiegał pod hasłem „Przytuleni”.  Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na siłę pocieszenia, która może być doświadczana w relacji z Bogiem i z ludźmi oraz na wzajemną wrażliwość i otwartość. czytaj całość »

 • Dostrzeżmy Boże piękno

  Dostrzeżmy Boże piękno

  10.07.2016

  Jak tworzyli wielcy i mniejsi artyści, jak swoje religijne przeżycia i duchową wrażliwość przemieniali w dzieła sztuki?  Co chcieli nam, odbiorcom, przekazać? Te pytania nurtują ks. Karola Macurę, autora książki Patrzeć, dostrzec, zrozumieć – najnowszej publikacji Wydawnictwa Augustana. czytaj całość »

 • TED 2016 dobiega końca

  TED 2016 dobiega końca

  08.07.2016

  Przed nami dwa ostatnie dni 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Będą więc dwa spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych, podczas których w tym roku Słowo Boże zwiastuje Dick Dowsett, opierając się głównie na Ewangelii Jana. Osobne spotkania ewangelizacyjne dla dzieci prowadzą:  Ewa Raszka, Anna Pilch (w grupie 3-6 lat), Joanna Pilch-Lewicka, Janina Boruta (7-10 lat) oraz Bogusław Czyż (11-13 lat). czytaj całość »

 • Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  22.07.2016

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zaprasza do uczestnictwa w konkursie filmowym  "Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji". czytaj całość »

 • Wykłady o Biblii, czy o nas?

  Wykłady o Biblii, czy o nas?

  07.07.2016 Wykłady biblijne na tegorocznym Tygodniu Ewangelizacyjnym są okazją do skonfrontowania naszego życia z życiem postaci z Biblii, ale także naszej wiedzy na ich temat. Czasami może być tak, że w ogólnie znanych postaciach takich, jak Abraham, Mojżesz czy Dawid nie odnajdujemy tego, z czym stykamy się w naszym życiu. A przecież to też byli ludzie, a więc podobnie jak my postrzegali świat, mieli te same możliwości i ograniczenia. Stad wspólny tytuł tegorocznych wykładów - "Był sobie człowiek", który nadał ich autor, ks. Jan Kurko. czytaj całość »