english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Święto Trójcy Świętej

  Święto Trójcy Świętej

  26.05.2013 Pięćdziesiąt sześć dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół obchodzi Święto Trójcy Świętej (Trinitatis). czytaj całość »
 • Spowiedź w życiu Kościoła

  Spowiedź w życiu Kościoła

  24.05.2013 Hermeneutyka spowiedzi i jej praktyczny wymiar w życiu Kościoła ewangelickiego - to temat międzynarodowej konferencji, która 23 maja odbyła się w Sali Synodalnej warszawskiego Centrum Luterańskiego. czytaj całość »
 • Chóry zaśpiewały w Słupsku

  Chóry zaśpiewały w Słupsku

  23.05.2013 W niedzielę Exaudi, 12 maja br. odbył się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Słupsku XXVII Diecezjalny Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Po dziewięciu latach przerwy w słupskiej parafii znowu kościół wypełnił się chórzystami z chórów z terenu całej Diecezji. czytaj całość »
 • Strona Diecezji Warszawskiej

  Strona Diecezji Warszawskiej

  19.05.2013 Pod adresem www.diec.warszawska.luteranie.pl w sieci internetowej pojawiła się strona Diecezji Warszawskiej Kościoła luterańskiego. czytaj całość »
 • Święto Zesłania Ducha Świętego

  Święto Zesłania Ducha Świętego

  19.05.2013 Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dziesięć dni po Jego Wniebowstąpieniu, chrześcijanie obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego.  czytaj całość »
 • Chwalcie Pana, śpiew niech brzmi

  Chwalcie Pana, śpiew niech brzmi

  08.05.2013 Muzyka potrafi wprowadzić nas w melancholijny nastrój, potrafi zmusić do przemyśleń, wzruszyć, ale potrafi również dodać nam skrzydeł. Czasem tak trudno wyrazić nam radość, która w nas jest, radość z wiosny, która nadeszła, radość z piękna otaczającego nas świata, zachwyt, dziękczynienie. czytaj całość »
 • Ordynacja w Szczecinie

  Ordynacja w Szczecinie

  13.05.2013 W sobotę, 11 maja 2013 roku w kościele Świętej Trójcy w Szczecinie miała miejsce podniosła uroczystość ordynacji Izabeli Sikory na duchownego ewangelickiego w posłudze diakona. czytaj całość »
 • Szansa na wartościowy wypoczynek

  Szansa na wartościowy wypoczynek

  29.04.2013 Zgodnie z artykułem 31 Konwencji Praw Dziecka, prawo do wypoczynku mają wszystkie dzieci, niezależnie od statusu majątkowego rodziców. Zadaniem dorosłych obywateli jest sprawić, by było ono respektowane. czytaj całość »