english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  21.05.2015

  Doświadczenie zesłania Ducha Bożego jest elementarnym przeżyciem: czekanie już się skończyło. Żyjemy! Jest siła, która otwiera niebo, mobilizuje ludzi i ich inspiruje: do życia i do miłości– pisze bp Waldemar Pytel, rozważając Słowo Boże przypominające o zesłaniu Ducha Świętego, czyli dniu narodzin Kościoła. Na tym zagadnieniu skupiają się także myśli innych autorów najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 10/2015. czytaj całość »

 • Forum Diakonii

  Forum Diakonii

  16.05.2015

  W Warszawie odbyło się Forum Diakonii na temat „Teoretyczne i praktyczne spojrzenie na pracę diakonijną i politykę społeczną w Polsce. Partnerstwo z niemieckimi partnerami”. czytaj całość »

 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  14.05.2015 Już dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »
 • Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  12.05.2015 Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.  czytaj całość »
 • Na pomoc Nepalowi

  Na pomoc Nepalowi

  04.05.2015 Diakonia Kościoła Ewangelicko-Ausgburskiego w Polsce rozpoczęła zbiórkę środków finansowych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. czytaj całość »
 • Wakacje ważne w przeżywaniu szczęścia

  Wakacje ważne w przeżywaniu szczęścia

  11.05.2015 Wielu rodzionom brakuje na wydatki związane z wypoczynkiem dzieci. Tymczasem to ważna potrzeba psychologiczna i rozwojowa najmłodszych. czytaj całość »
 • Jezus źródłem naszych inspiracji

  Jezus źródłem naszych inspiracji

  08.05.2015

  Dziedziczymy po apostołach ważne zadanie, pisze ks. Łukasz Stachelek w rozważaniu na święto Wniebowstąpienia Pańskiego: czytaj całość »

 • Niezłomny obrońca wiary

  Niezłomny obrońca wiary

  08.05.2015

  W dniu 23 kwietnia  2015 roku w  Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbyła się uroczystość upamiętniająca postać księdza seniora Edmunda Friszke (1902 – 1958). czytaj całość »