english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Co jest ważne w życiu?

  Co jest ważne w życiu?

  03.10.2016 Szczególnie głośno pytają o to ludzie młodzi. Czy upływający czas zmienia nasze podejście do życia, do tego, o czym marzymy, jakie snujemy plany? O tym, że warto wchodzić w dialog z młodością i co z niego wynika, przeczytacie w najnowszym numerze e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” (www.warto.cme.org.pl). czytaj całość »
 • Nowy Kurs Duszpasterski

  Nowy Kurs Duszpasterski

  27.09.2016 We wtorek, 4 października mija termin przyjmowania zgłoszeń od osób, które chcą wziąć udział w Kursie Duszpasterskim podstawowym i zaawansowanym, który w nowym roku akademickim będzie prowadzony w Warszawie! czytaj całość »
 • Wspominając OZME

  Wspominając OZME

  25.09.2016 Od piątku (23.09) do niedzieli (25.09) w Ostródzie na Mazurach odbywał się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej - OZME 2016. czytaj całość »
 • Miłość w pudełku

  Miłość w pudełku

  20.09.2016 Czy miłość można spakować do pudełka po butach? Uczestnikom akcji "Prezent pod choinkę" udało się to już ponad 65 tysięcy razy! Uczestnikiem tej akcji charytatywnej dla dzieci może zostać każdy. Już dziś. czytaj całość »
 • Poświęcenie kaplicy w Głogowie

  Poświęcenie kaplicy w Głogowie

  18.09.2016

  Historycznym świętem Kościoła była uroczystość poświęcenia kaplicy ewangelickiej w Głogowie. Po 70-ciu latach oczekiwań, głogowscy luteranie mają własne miejsce głoszenia Ewangelii i udzielania Sakramentów. W nabożeństwie brał udział bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Komitet Honorowy obchodów 500 lat Reformacji

  Komitet Honorowy obchodów 500 lat Reformacji

  23.09.2016 W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 500 lat Reformacji Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce powołał Komitet Honorowy obchodów 500 lat Reformacji.  czytaj całość »
 • Rekolekcje dla księży emerytów

  Rekolekcje dla księży emerytów

  23.09.2016

  W dniach od 16 od 18. września br. odbyły się we Wrocławiu rekolekcje dla emerytowanych duchownych. W spotkaniu, organizowanym rokrocznie przez Biskupa Kościoła, brały też udział pastorowe.  czytaj całość »

 • Stypendia w Niemczech

  Stypendia w Niemczech

  22.09.2016
  Evangelisches Studienwerk Villigst (Ewangelickie Dzieło Kształcenia Villigst) przygotowało ofertę kierowaną do młodych osób przynależących do Kościoła ewangelickiego, które rozważają rozpoczęcie studiów na terenie Niemiec lub niedawno je rozpoczęły i pochodzą z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
  czytaj całość »