english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Muzyczna ekumenia

  Muzyczna ekumenia

  21.09.2017

  Muzyka jest w stanie przekraczać wszelkie granice. Taką tezę udowadniali prelegenci z całego świata, którzy przyjechali do Wrocławia, aby w dniach 11-13 września 2017 roku wziąć udział w konferencji naukowej organizowanej przez Diecezję Wrocławską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. czytaj całość »

 • Reformacyjny pomocnik Polityki

  Reformacyjny pomocnik Polityki

  21.09.2017

  Na rynku wydawniczym ukazał się kolejny zeszyt pomocnika historycznego "Polityki". Tym razem pod tytułem: "Marcin Luter i reformacja. 500 lat protestantyzmu". czytaj całość »

 • Rzeki, Pan Bóg i wakacje

  Rzeki, Pan Bóg i wakacje

  16.09.2017 Tegoroczny, wakacyjny obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który CME organizuje pod hasłem „Z Przyjacielem”,  już po raz trzeci odbył się na Zaolziu w Piosku, koło Jabłonkowa. czytaj całość »
 • Partnerstwo nie tylko na papierze

  Partnerstwo nie tylko na papierze

  14.09.2017

  Przed dwudziestoma laty Diecezja Wrocławska podpisała w świdnickim Kościele Pokoju umowę o partnerstwie z Ewangelickim Kościołem Berlina Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc. Podpis złożony pod tym dokumentem przez ówczesnego zwierzchnika diecezji, ks. bpa Ryszarda Bogusza, zaowocował współpracą, którą cieszymy się do dzisiaj. czytaj całość »

 • Komentarz do prawa kościelnego

  Komentarz do prawa kościelnego

  13.09.2017 12 września 2017 r. do sprzedaży została wprowadzona książka: "Prawo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Komentarz" pod red. Jakuba Cebuli.  czytaj całość »
 • Bp Samiec w komitecie obchodów niepodległości

  Bp Samiec w komitecie obchodów niepodległości

  11.09.2017  Zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec - wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Bp Samiec został powołany do komitetu jako przedstawiciel Polskiej Rady Ekumenicznej.  czytaj całość »
 • Zmiany w programie radiowym

  Zmiany w programie radiowym

  10.09.2017 W dniu 9 września br. weszła w życie nowa ramówka Programu 1 Polskiego Radia. czytaj całość »
 • Rodzina, wychowanie, wspólnota

  Rodzina, wychowanie, wspólnota

  10.09.2017

  Powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 18/2017 wypełniają refleksje związane z minionym okresem urlopowym i początkiem nowego roku szkolnego, ale także tego nowego, które Bóg czyni w naszym życiu – o tym zwłaszcza w relacjach z dwóch Tygodni Ewangelizacyjnych – w Mrągowie i dla rodzin w Karpaczu autorstwa Marka Cieślara i diakon Izabeli Sikory. czytaj całość »