english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Przed świętem Reformacji

  Przed świętem Reformacji

  26.10.2015

  Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania rozważania bp. dr. Mariana Niemca, zapraszającego do refleksji przed tegorocznym świętem Reformacji. czytaj całość »

 • Nabożeństwa dla dzieci

  Nabożeństwa dla dzieci

  27.10.2015 Już od czterech lat pracownicy i wolontariusze Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie opracowują konspekty szkółek niedzielnych.  czytaj całość »
 • Pamiętajmy o przewodnikach wiary

  Pamiętajmy o przewodnikach wiary

  24.10.2015

  Jak wybaczyć Bogu przedwczesną śmierć bliskich?– pytanie szczególnie aktualne w związku ze zbliżającą się Pamiątką Umarłych – Śmierć zawsze zaskakuje tych, którzy pozostają – pisze Iwona Holeksa w październikowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 20/2015. czytaj całość »

 • Zaproszenie na Święto Reformacji

  Zaproszenie na Święto Reformacji

  29.10.2015

  Jak co roku ewangelicy 31 października będą obchodzić Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »

 • Dziękujemy za zaufanie

  Dziękujemy za zaufanie

  26.10.2015 Jeden procent rozwija społeczeństwo obywatelskie i organizacje działające na rzecz dobra wspólnego, które w wielu dziedzinach działają szybciej i sprawniej niż jednostki państwa. czytaj całość »
 • Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

  Przy śniadaniowym stole w Świętochłowicach

  24.10.2015

  Już po raz siódmy śniadaniowe stoły stanęły w sali parafialnej w Świętochłowicach, by zaprosić kobiety z Diecezji Katowickiej do wspólnego bycia ze sobą. czytaj całość »

 • Konferencja Human Approach

  Konferencja Human Approach

  21.10.2015 W dniach 12-14. października 2015 miała miejsce w Warszawie konferencja: „Human Approach. Nowe perspektywy europejskiej polityki azylowej”. Kościół Ewangelicko-Augsburskie reprezentowali: ks. Karol Długosz oraz p. Magdalena Netter (z parafii św. Trójcy w Warszawie). czytaj całość »
 • Porozumienie z MAC

  Porozumienie z MAC

  16.10.2015
  Bp Jerzy Samiec i minister Stanisław Huskowski z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji podpisali we Wrocławiu porozumienie w sprawie nowelizacji ustawy regulującej stosunek Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. 
  Obrady Synodu poprzedziło podpisanie porozumienia pomiędzy Ministrem Administracji i Cyfryzacji a Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP w sprawie nowelizacji ustawy regulującej stosunek Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. W porozumieniu podkreślono celowość nowelizacji ustawy oraz zadeklarowano gotowość do dalszych rozmów z uwzględnieniem również kwestii postępowania regulacyjnego dotyczącego nieruchomości.
  Porozumienie podpisali: za Ministra - Stanisław Huskowski, sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz ks. Jerzy Samiec Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Do porozumienia dołączono zaaprobowane przez Ministra projekty umowy między Radą Ministrów a Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP oraz ustawy o zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
  czytaj całość »