english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Głosić będę moc krzyża

  Głosić będę moc krzyża

  14.09.2014

  W niedzielę, 14 września w Katowicach ks. dr Marian Niemiec został konsekrowany i wprowadzony w urząd biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz oraz bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »

 • Pożegnanie wakacji

  Pożegnanie wakacji

  13.09.2014

  W dzisiejszych czasach, kiedy nawet najmłodsze dzieci mają dostęp do nowoczesnych komputerowych technologii i bezbłędnie posługują się zaawansowaną elektroniką smartphonów i ipadów, z wielkim trudem przychodzi zorganizować dla nich imprezę, która mogłaby je zainteresować, nie mówiąc już porwać. czytaj całość »

 • Biblia, biblistyka i dogmat

  Biblia, biblistyka i dogmat

  12.09.2014 Czy biblistyka jest lub może być ponadwyznaniowa i czy jest samodzielna? Jaka jest relacja między Biblią a dogmatem? Jakie wyzwania wiążą się z luterańską interpretacją Pisma i także o tym, czy bibliście trudniej jest wierzyć niż „ławkowemu” uczestnikowi nabożeństwa portal luter2017.pl rozmawia z dr hab. Kaliną Wojciechowską, profesorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Zjazd chórów w Sopocie

  Zjazd chórów w Sopocie

  12.09.2014 W dniach 6-7 września 2014 roku odbył się XXVIII Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP. Gospodarzem tegorocznego Zjazdu była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gdańsku-Sopocie. czytaj całość »
 • Niewidzialne. Część 2.

  Niewidzialne. Część 2.

  08.09.2014 Zadawałem sobie i ludziom pytanie przez cały ten pobyt, dlaczego oni tam żyją? Dlaczego nie wyjadą? Dlaczego zostają, budują domy, rodzą dzieci w miejscu, gdzie przez trzy miesiące jest tropikalnie i ulewa niszczy domy, a przez dziewięć miesięcy pustynnie i zwierzęta i ludzie padają z pragnienia. Gdzie ziemia jest ciężka do uprawy, bo wymieszana z piaskiem, a co jakiś czas nawiedzają ją kataklizmy, jak kilkuletnia susza. Przecież świat jest wielki, miejsca nie brakuje, po co się tu męczyć? czytaj całość »
 • Ordynacja w Żorach

  Ordynacja w Żorach

  06.09.2014 Zostajecie powołani do służby w Kościele Jezusa Chrystusa - powiedział bp Jerzy Samiec w czasie nabożeństwa ordynacyjnego do nowych duchownych: ks. Karola Długosza i ks. Oskara Wilda w ewangelickim kościele Zbawiciela w Żorach. czytaj całość »
 • Wrześniowe i ponadczasowe tematy

  Wrześniowe i ponadczasowe tematy

  05.09.2014 Początek września kojarzy się zwykle z dwoma sprawami. Pierwsza to wojna. Trochę o tej z września 1939 roku, ale zwłaszcza o pierwszej wojnie światowej, która wybuchła100 lat temu, pisze w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 17/2014, w artykule Chrześcijanin wobec przemocy ks. Paweł Hause. czytaj całość »
 • Zapraszamy do Szkoły Biblijnej

  Zapraszamy do Szkoły Biblijnej

  03.09.2014 Szkoła Biblijna w Dzięgielowie zaprasza na rok szkolny 2014/2015.  czytaj całość »