english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ten Tydzień jest dla Ciebie

  Ten Tydzień jest dla Ciebie

  06.07.2015 Jesteśmy po dwóch spotkaniach ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych na 66. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie (TED). Pastor z Oklahomy, Wade Burleson objaśnia Słowo Boże i przeplata je wieloma przykładami historii różnych ludzi, ale także humorystycznymi porównaniami.  czytaj całość »
 • Nowa powieść Lidii Czyż już w księgarni

  Nowa powieść Lidii Czyż już w księgarni

  05.07.2015 Z autorką można spotkać się osobiście podczas trwającego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie!  czytaj całość »
 • Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  05.07.2015

  W Mikołajkach zakończyła się Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła ewangelickiego. Tematem "Kościół jutra w wymiarze praktycznym" zajmowano się m.in. w grupach dyskusyjnych. czytaj całość »

 • Ewangelizacja z Dzięgielowa w internecie

  Ewangelizacja z Dzięgielowa w internecie

  04.07.2015 Ewangelizacje i wykłady biblijne na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie można odbierać przez internet. Na www.cme.org.pl od 4 do 12 lipca transmitujemy wideo spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00. Od 6 do 11 lipca transmitujemy wykłady biblijne o godz. 11.05. Po transmisji - w godz. 21.00–22.00 zapraszamy do rozmów z duszpasterzem na www.rozmowa.duszpasterz.pl
   
   Spotkania ewangelizacyjne poprowadzi pastor Wade Burleson z Oklahomy. To absolwent Uniwersytetu Baylor, Waco, w Teksasie i Środkowo-Wschodnim Uniwersytecie, Ada, Oklahoma. Uznany za pracę z ofiarami zamachu na budynek Murrow przez Amerykański Departament Sprawiedliwości. Laureat Outstanding Achievement Award nagrody Stowarzyszenia Nadawców Oklahomy za audycje radiowe słuchane w ponad 20 stanach. Laureat Narodowej Nagrody Priscilla za poparcie dla równouprawnienia kobiet. Autor bestselleru Happiness Doesn’t Just Happen: Learning to Be Content Regardless of Your Circumstances (Szczęście nie dzieje się ot tak: Uczenie się bycia zadowolonym niezależnie od okoliczności). Jego Harball Religion to książką non-fiction 2009 r. Jego najnowsze książki to: Red Earth Courage (Odwaga czerwonej ziemi) o pierwszej tajnej misji wojny domowej oraz A Transient Abode, naukowo-historyczna o zabójstwie Abrahama Lincolna. Wade jest kolekcjonerem 16–18-wiecznych dzieł teologicznych. Ma żonę Rachell i czworo dzieci. 
   
   
   Wykłady biblijne poprowadzi ks. Sławomir Sikora, który pisze: Na szczęście nie żyjemy w odosobnieniu, niedobrze przecież, gdy człowiek jest sam. Życie w rodzinie, we wspólnocie oraz w społeczeństwie nie jest jednak łatwe. Spotkania Jezusa z różnymi osobami i Jego sposób traktowania ich – główny motyw wykładów – może stać się inspiracją do kochania bliźniego mimo wszystko oraz mimo wszystkich jego (i naszych!) wad. Ks. Sławomir Sikora urodził się w Mikołowie, a dorastał w Cieszynie. Jest proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie, wykładowcą na Ewangelizacji dla Rodzin w Karpaczu, przewodniczącym oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej w Szczecinie. Jako maratończyk organizuje m.in. ekumeniczne biegi charytatywne. W 2014 r. wydał tomik poezji "Myśli w biegu". Jego żona Izabela jest diakonem. Mają dwójkę dzieci: Mateusza (10 lat) i Hanię (5 lat).
   
   
  Po transmisji o godzinie 21.00 do 22.00 zapraszamy do rozmów z duszpasterzem na www.rozmowa.duszpasterz.pl. 
  Zachęcamy do przesyłania wszelkich opinii, komentarzy i pytań na adres pomoc@cme.org.pl. 
  Program i organizacja Tygodnia utrzymuje się z ofiar. Będziemy wdzięczni za każdy dar. Jeżeli możesz  wesprzyj nas przez PayU lub wpłać dobrowolną ofiarę na konto: ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 z dopiskiem „Darowizna – TED”. Dziękujemy! 
  Wszystko o 66. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie.
  Zdjęcia z 66. TE Dzięgielów 2015.
  Po transmisji o godzinie 21.00 do 22.00 zapraszamy do rozmów z duszpasterzem na www.rozmowa.duszpasterz.pl. 
  Zachęcamy do przesyłania wszelkich opinii, komentarzy i pytań na adres pomoc@cme.org.pl. 
  Program i organizacja Tygodnia utrzymuje się z ofiar. Będziemy wdzięczni za każdy dar. Jeżeli możesz  wesprzyj nas przez PayU lub wpłać dobrowolną ofiarę na konto: ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 z dopiskiem „Darowizna – TED”. Dziękujemy! 
  Wszystko o 66. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie.
  Zdjęcia z 66. TE Dzięgielów 2015.
  czytaj całość »
 • Bez ograniczeń

  Bez ograniczeń

  30.06.2015 Program tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie koncentruje się wokół przezwyciężania podziałów, wzajemnego szacunku i akceptacji różnorodności. Właśnie tak można odczytać przesłanie zawarte w haśle biblijnym Kościoła na rok 2015 - Jak Chrystus przyjął was ku chwale Boga, tak i wy przyjmujcie siebie nawzajem, czyli fragment Listu do Rzymian apostoła Pawła. Organizatorzy Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie proponują hasło – „Bez ograniczeń”, by Tydzień był miejscem otwartym i bezpiecznym, gdzie można BEZ OGRANICZEŃ doświadczać Bożej miłości i budujących relacji międzyludzkich. czytaj całość »
 • Jak Reformacja zmieniła nas i świat?

  Jak Reformacja zmieniła nas i świat?

  20.06.2015

  Reformacja miała olbrzymi wpływ na kulturę życia codziennego, spowodowała też przemianę społecznych struktur. czytaj całość »

 • Wyzwanie F7...

  Wyzwanie F7...

  23.06.2015 Wyzwanie F7, czyli zostań Filantropem i pomóż nam zorganizować 7. Noc z Lutrem! czytaj całość »
 • OKD w Mikołajkach

  OKD w Mikołajkach

  29.06.2015

  W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2015 roku, w ośrodku parafialnym w Mikołajkach odbyła się coroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polce. czytaj całość »