english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Modlitwa na Majdanku

  14.07.2012 8 lipca 2012 roku wieczorem, przy Pomniku Walki i Męczeństwa na Majdanku w Lublinie, duchowni różnych wyznań chrześcijańskich oraz żydzi wspólnie modlili się o pokój. czytaj całość »
 • Miłość jest kluczem

  16.07.2012 Niedziela 15 lipca była ostatnim dniem Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Po nabożeństwie zebrani licznie pod namiotem uczestnicy Tygodnia mieli możliwość wziąć udział w Rodzinnym śpiewaniu, a po południu w ostatnim bloku seminariów. czytaj całość »
 • Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  11.06.2012 Sukcesem zakończyło się nabożeństwo w niedzielę 10 czerwca w Szczyrku, podczas którego dzieci zostały obdarowane niezwykłymi piłkami. czytaj całość »
 • Promyczki Boże na Śląsku

  07.06.2012 Marzenia czasem się spełniają – tak można by podsumować wyjazd mikołajskiego zespołu dziecięcego "Promyczki Boże" na Śląsk w pierwszy czerwcowy weekend. Inspiracją do wyjazdu było wystosowane rok wcześniej zaproszenie z parafii w Jastrzębiu-Zdroju, która organizowała XII Przegląd Zespołów i Chórów dziecięcych i młodzieżowych Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Wystawa w Zgierzu

  01.06.2012 W dniu 31 maja w Muzeum Miasta Zgierza została otwarta wystawa: "Ewangelicy zgierscy wczoraj i dziś". czytaj całość »
 • Nabożeństwo

  09.06.2012 Jak co roku w święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, przypadające zawsze w katolickie święto Bożego Ciała, odbyło się nabożeństwo "przy kamieniu" na Równicy. czytaj całość »
 • Kamień węgielny pod nową plebanię

  03.07.2012 Dnia 1.07.2012 roku rozpoczęto budowę nowego budynku DOMU PARAFIALNEGO przez symboliczne wmurowanie Kamienia Węgielnego, którego dokonał zwierzchnik Diecezji Katowickiej ks. bp Tadeusz Szurman w obecności miejscowego proboszcza - ks. Daniela Ferka, zaproszonych gości - ks. prałata Bogusława Płonki, ks. proboszcza Rafała Millera oraz licznie zgromadzonego zboru wodzisławskiego. czytaj całość »
 • Tu chodzi o miłość

  Tu chodzi o miłość

  22.06.2012 Włączamy radio – około 70% piosenek mówi o miłości. W filmach, jeśli nie jest ona głównym wątkiem, to przynajmniej w tle pojawia się prawie zawsze. Seriale, książki, wiersze, całe blogi poświęcone są miłości. Większość z nas potrafi powiedzieć „kocham cię” w przynajmniej trzech językach. I wypowiadamy te słowa często, bo przecież wielu z nas: kocha dobre jedzenie, kocha tę piosenkę, tego aktora, taką pogodę, weekend, swoje nowe spodnie, w których wygląda się jak po diecie... Po co więc jeszcze organizować Tygodnie Ewangelizacyjne pod hasłem „Tu chodzi o miłość”? I o jaką miłość chodzi? czytaj całość »