english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życzenia z Centrum Misji i Ewangelizacji

  Życzenia z Centrum Misji i Ewangelizacji

  26.03.2016
  "Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to?" (Ewangelia Jana 11, 26).
  Wiary, nadziei i miłości w zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie w imieniu załogi Centrum Misji i Ewangelizacji wielkanocnie życzy ks. Grzegorz Giemza.
  Wiary, nadziei i miłości w zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie w imieniu załogi Centrum Misji i Ewangelizacji wielkanocnie życzy ks. Grzegorz Giemza."Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to?" (Ewangelia Jana 11, 26).
  Wiary, nadziei i miłości w zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie w imieniu załogi Centrum Misji i Ewangelizacji wielkanocnie życzy ks. Grzegorz Giemza.
  czytaj całość »
 • Wielkanoc 2016

  Wielkanoc 2016

  26.03.2016

  Święto Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) jest najradośniejszym świętem w roku kościelnym. Upamiętnia ono zmartwychwstanie Chrystusa, które jest zwycięstwem nad mocą śmierci. czytaj całość »

 • Życzenia wielkanocne

  Życzenia wielkanocne

  26.03.2016 A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli (1 Kor 15,20) czytaj całość »
 • Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  25.03.2016 Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy pod krzyżem Zbawiciela. czytaj całość »
 • Naśladujmy Mistrza

  Naśladujmy Mistrza

  25.03.2016

  Zachęcam wszystkich, aby w ten świąteczny dzień przemyśleli, co oznacza dla nas naśladowanie Jezusa Chrystusa – pisze w rozważaniu wielkopiątkowego Słowa Bożego bp Jerzy Samiec na łamach „Zwiastuna Ewangelickiego” 6/2016. czytaj całość »

 • Od obserwacji do relacji

  Od obserwacji do relacji

  23.03.2016 Celem konferencji "Od obserwacji do relacji. Streetworking wśród dzieci i młodzieży marginalizowanych społecznie" jest przybliżenie uczestnikom założeń metody street-work wśród dzieci i młodzieży. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele samorządu, świata nauki, Policji, wieloletni praktycy organizacji pozarządowych, którzy realizują programy pedagogiki środowiskowej, specjaliści terapii uzależnień oraz Porozumienia Bez Przemocy. czytaj całość »
 • Światowy Dzień Modlitwy

  Światowy Dzień Modlitwy

  21.03.2016

  Każdego roku, pierwszy piątek marca obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitwy. Został on zainicjowany pod koniec XIX wieku przez chrześcijanki z Ameryki Północnej. Rokrocznie porządek nabożeństwa oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet z innego kraju. W tym roku, w piątek, 4 marca, do wspólnej modlitwy zaprosiły kobiety z Kuby, hasłem przewodnim były słowa: Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie, a tekstem rozważanym podczas nabożeństw fragment z Ew. Marka „Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże”. czytaj całość »

 • Rozmowy o przyszłości Kościoła

  Rozmowy o przyszłości Kościoła

  20.03.2016

  W Warszawie obradowały gremia Kościoła: Konferencja Biskupów, Rada Diakonii Polskiej w poszerzonym składzie, Rada Synodalna. Odbyło się także wspólne posiedzenie Konsystorza, Rady Synodalnej, Konferencji Biskupów i zespołu prawnego przy Biskupie Kościoła.

  czytaj całość »