english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

  Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

  09.12.2017

  A ile czasu zostało do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię? Tego nie wiemy. (…) Dlatego właśnie potrzebny jest nam czas adwentu, by przybliżyć Adwent, czyli powtórne przyjście Pana – pisze w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 23/2017 diakon Katarzyna Rudkowska. czytaj całość »

 • Lublin miasto zgody religijnej

  Lublin miasto zgody religijnej

  07.12.2017

  Lublin był miejscem wyjątkowego wydarzenia – Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego zatytułowanego „Lublin miasto zgody religijnej 2017”.  czytaj całość »

 • Film o rodzinie Burschów

  Film o rodzinie Burschów

  05.12.2017 Muzeum Historii Polski przygotowało film pt. "Rodzina Burschów - opowieść o polskich ewangelikach. czytaj całość »
 • Pokazy filmu LUTER

  Pokazy filmu LUTER

  04.12.2017 W wielu miejscach w Polsce odbyła się już projekcja filmu "Luter" w reżyserii Erica Tilla.  Pokazy filmu można nadal organizować, korzystając z licencji i warunków proponowanych przez Kościół. Szczegóły TUTAJ czytaj całość »
 • Rozpoczyna się ADWENT

  Rozpoczyna się ADWENT

  03.12.2017

  ADWENT to czas oczekiwania, czas do refleksji nad własną duchowością, czasna świadome przeżywanie wiary i życia w zmaganiu się z codziennością, czas do poszukiwania sensu życia w Chrystusie. czytaj całość »

 • Luterański katechizm dla dorosłych

  Luterański katechizm dla dorosłych

  30.11.2017

  W Jubileuszowym Roku Reformacji 2017, obfitującym w okazjonalno-rocznicowe publikacje, warto zwrócić uwagę na wydany w 2017 roku „Luterański katechizm dla dorosłych” (Wydawnictwo Warto, Dzięgielów, 2017, ss. 243). To niewielka książeczka opracowana przez duchownych i teologów w formie uporządkowanego wykładu podstawowych wiadomości dotyczących luteranizmu, zasad teologicznych określających wyznanie, tradycji duchowych czy liturgicznych kształtowanych na potrzeby konfesji w ciągu wieków, po współczesny wizerunek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przybliżony w wymiarze funkcjonowania parafialnego, ekumenicznego oraz innych form aktywności podejmowanych przez diasporę. czytaj całość »

 • Jubileuszowa sesja Instytutu Pastoralnego

  Jubileuszowa sesja Instytutu Pastoralnego

  29.11.2017 W dniach od 27-29 listopada 2017 roku w Centrum Luterańskim przy ulicy Miodowej 21 w Warszawie odbywał się jubileuszowy Instytut Pastoralny. czytaj całość »
 • Przemijanie i reformacyjna nadzieja

  Przemijanie i reformacyjna nadzieja

  29.11.2017

  Jak zawsze pod koniec roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” przynosi tematykę przemijania i życia wiecznego.  czytaj całość »