english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dziecięcy adwent

  Dziecięcy adwent

  27.11.2014 Ukazała się specjalna książka na cztery tygodnie wyjątkowego, rodzinnego czasu.  czytaj całość »
 • Nowy przewodnik biblijny po niedzielach

  Nowy przewodnik biblijny po niedzielach

  26.11.2014 Nakładem Wydawnictwa Warto ukazała się nowa postylla, czyli zbiór kazań na niedziele i święta, pt. Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pana. Kazania na 1 rząd czytań liturgicznych. czytaj całość »
 • Konferencja o gender

  Konferencja o gender

  22.11.2014

  Problematyka gender z perspektywy luterańskiej, przemoc wobec kobiet i zagadnienia związane z rodziną, to główne tematy międzynarodowej konferencji „Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich”, która odbyła się 19 listopada w warszawskim Centrum Luterańskim.

  czytaj całość »
 • Kanclerz i premier w Świdnicy

  Kanclerz i premier w Świdnicy

  21.11.2014 Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Polski Ewa Kopacz wzięły udział w na­bo­żeń­stwie eku­me­nicz­nym w ewangelickim kościele Pokoju w Świd­ni­cy. Nabożeństwo związane było z upamiętnieniem 25. rocznicy symbolicznego pojednania polsko-niemieckiego. czytaj całość »
 • Synod w Bydgoszczy

  Synod w Bydgoszczy

  20.11.2014

  Dnia 8 listopada 2014 roku w Bydgoszczy odbyła się jesienna VI Sesja V Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP. Synod rozpoczął się od nabożeństwa spowiednio-komunijnego w kościele Zbawiciela, które poprowadzili zwierzchnik Diecezji ks. bp Marcin Hintz, proboszcz bydgoskiej parafii ks. Marek Loskot oraz ks. kpt. Tomasz Wola, który wygłosił kazanie. czytaj całość »

 • Róża Lutra w oczach dziecka

  Róża Lutra w oczach dziecka

  16.11.2014

  W Diecezji Cieszyńskiej w ramach obchodów 500 lat Reformacji został zorganizowany konkurs plastyczny "Róża Lutra w oczach dzieci". Parafie otrzymały szablony Róży Lutra przygotowane przez Wydawnictwo Augustana, na których była również historia tego symbolu z objaśnieniem znaczenia elementów i kolorów. czytaj całość »

 • Jubileusz nestora

  Jubileusz nestora

  14.11.2014

  W niedzielę, 9 listopada 2014 roku, w kościele ewangelickim w Gliwicach odbyło się dziękczynne nabożeństwo połączone z jubileuszem 90 lat urodzin ks. Alfreda Figaszewskiego - emerytowanego proboszcza gliwickiej i pyskowickiej parafii. czytaj całość »

 • 16. raz z piłką na hali

  16. raz z piłką na hali

  01.11.2014

  W sobotę, 18 października br. Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Zabrzu i Gliwicach zaprosiły na 16. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana. Zawody odbtły się w hali MOSiR w Zabrzu. czytaj całość »