english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Świece wigilijne zapalone

  Świece wigilijne zapalone

  15.12.2012

  Uroczyste nabożeństwo w Jaworzu koło Bielska-Białej zainaugurowało 9 grudnia Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • Czas adwentowy dobiega do końca

  Czas adwentowy dobiega do końca

  20.12.2012 ADWENT to czas poprzedzający wydarzenie, które odmieniło losy naszego świata. Warto go głęboko przeżyć, aby potem w sposób niezwykły przeżywać radość z faktu, iż " Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto weń wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne". czytaj całość »
 • Historia o prawdziwej księżniczce

  Historia o prawdziwej księżniczce

  24.11.2012 Piękne ilustracje i wartościowy przekaz to coś, co z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców w wydanej właśnie przez Wydawnictwo WARTO książce autorstwa Hanny Paszko zatytułowanej "Historia o prawdziwej księżniczce”. czytaj całość »
 • Międzyparafialne spotkanie adwentowe

  Międzyparafialne spotkanie adwentowe

  20.12.2012 Ewangelicy z terenu Dolnego Śląska już po raz dziesiąty wzięli udział w Międzyparafialnym Spotkaniu Adwentowym, które tym razem odbyło się w Lubaniu w sobotę, 15 grudnia 2012 roku. czytaj całość »
 • Bp T. Szurman honorowym obywatelem Katowic

  Bp T. Szurman honorowym obywatelem Katowic

  19.12.2012 Biskup Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz proboszcz parafii w Katowicach został honorowym obywatelem tego miasta.   czytaj całość »
 • Premiera DZIEŁA ŁASKI

  Premiera DZIEŁA ŁASKI

  07.12.2012 W czasie konferencji księży Diecezji Katowickiej, 5 grudnia br. w Katowicach odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Dzieło łaski”, który przedstawia ewangelickie kościoły neogotyckie Górnego Śląska. czytaj całość »
 • 25. rocznica ordynacji

  25. rocznica ordynacji

  15.12.2012 Przed 25 laty w kościele ewangelickim Jana Chrzciciela w Świętochłowicach odbyła się ordynacja sześciu magistrów teologii, absolwentów Chrześcijańskiej Akadami Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Wspomnienie ks. Jana Hause

  Wspomnienie ks. Jana Hause

  12.12.2012 W 2. Niedzielę Adwentu w warszawskim kościele Św.Trójcy wspominano ks. Jana Hausego, pierwszego po wojnie naczelnego kapelana ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego, jednego z najbardziej zaangażowanych i zasłużonych polskich ekumenistów. czytaj całość »