english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • O początkach, nie tylko szkolnych

  O początkach, nie tylko szkolnych

  11.09.2016

  Pierwszy powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 17/2016 wita czytelników rozważaniemBóg nie zawodzi, w którym ks. Ryszard Pieron stawia ważne pytanie: Co mogę robić, aby świat na nowo poznał Boga? Myśl tę kontynuuje diakon Renata Raszyk, nawiązując do biblijnej historii Lidii z Tiatyry. Podkreśla, że nowy początek bez Boga nie istnieje. czytaj całość »

 • Nie było miejsca na nudę

  Nie było miejsca na nudę

  09.09.2016

  W dniach od 22 do 29 sierpnia w Wiśle w „Willi Księżówka” odbył się Rekreacyjno-Kondycyjny Obóz Młodzieżowy organizowany przez „Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej” oraz „Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe”.  czytaj całość »

 • Zawodnik Bożej drużyny

  Zawodnik Bożej drużyny

  05.09.2016 W tegorocznym obozie dla dzieci "Z Przyjacielem", zorganizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Piosku w Czechach, wzięło udział 29 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. W większości byli to młodzie mieszkańcy miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, na Górnym Śląsku oraz Zelowa, Sulejowa. W obozie wzięły także udział dzieci, które mieszkają w Anglii i w Niemczech. czytaj całość »
 • Szkoła to książka...

  Szkoła to książka...

  05.09.2016 Zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym do Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie. Uczymy się w soboty (co dwa tygodnie),a w piątki przed zjazdami spotykamy się na dyskusjach. Ich tematami mogą być zagadnienia podane przez studentów. Potrzebne wprowadzenie przygotowuje jeden z wykładowców Szkoły Biblijnej. czytaj całość »
 • Bp Jerzy Samiec prezesem PRE

  Bp Jerzy Samiec prezesem PRE

  01.09.2016

  Na funkcję prezesa Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) został wybrany jednogłośnie biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik polskich luteran. Objął on funkcję po abp. Jeremiaszu z Kościoła Prawosławnego, który przewodził PRE przez ostanie 15 lat. czytaj całość »

 • Wypoczywali pod sorkwickim aniołem

  Wypoczywali pod sorkwickim aniołem

  30.08.2016

  Sorkwity!  dla niektórych magiczna nazwa, dla innych  nowa przygoda. W tym roku po raz trzeci odbyły się ogólnopolskie wczasy dla rodzin, którym nadano nazwę  „Pod sorkwickim aniołem”. czytaj całość »

 • 25 lat ewangelizacji w Karpaczu

  25 lat ewangelizacji w Karpaczu

  14.08.2016

   W dniach 13 - 21 sierpnia już 25. raz odbył się Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin organizowany przez Komisję Ewangelizacyjno - Misyjną Diecezji Wrocławskiej pod przewodnictwem ks. radcy Edwina Pecha, gospodarza tego miejsca.  czytaj całość »

 • Kolonia dla dzieci z Bieszczad

  Kolonia dla dzieci z Bieszczad

  27.08.2016

  Już po raz czternasty w Dzięgielowie odbyły się kolonie dla dzieci z Bieszczad. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji – m.in. zajęcia biblijne, sportowe i taneczne, wycieczki, ognisko. Projekt wsparła Diakonia Polska.   czytaj całość »