english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wózkiem w Polskę

  Wózkiem w Polskę

  18.09.2015 Sobiesław Richter i Radosław Kremzer to dwaj niepełnosprawni, którzy wyruszyli w wyjątkowa podróż po Polsce.  czytaj całość »
 • Sobieski w Wieluniu

  Sobieski w Wieluniu

  16.09.2015 12 września 2015 roku w kościele ewangelicko-augsburskim w Wieluniu zaprezentowano haft krzyżykowy będący repliką obrazu Jana Matejki Jan III Sobieski pod Wiedniem.  czytaj całość »
 • Pozostali w naszej pamięci

  Pozostali w naszej pamięci

  22.09.2015

  Parafia ewangelicka w Wiśle przygotowała uroczystości upamiętnienia polskich ewangelików więzionych i zamęczonych w KL Mauthausen-Gusen w 75. rocznicę śmierci Jana Sztwiertni, wiślańskiego nauczyciela i kompozytora, który zginął w tym hitlerowskim obozie. czytaj całość »

 • Dwóch ewangelików odznaczonych

  Dwóch ewangelików odznaczonych

  18.09.2015

  Dr inż Ulrich Schaaf z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworze ks. Tomasz Stawiak zostali odznaczeni przez Marszałka Województwa odznakami: Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. czytaj całość »

 • Strona dotycząca ordynacji kobiet

  Strona dotycząca ordynacji kobiet

  04.09.2015 Ruszyła strona internetowa dotycząca ordynacji kobiet na księży (prezbiterów) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.  czytaj całość »
 • XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  22.09.2015 XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich, które odbyło się w dniach 18-20 września br. w Centrum Luterańskim w Warszawie, skupione pod tematem: Kobieta w Kościele... Pejzaże  -  umieszczone jest w ciągu wydarzeń kościelnych w roku 2015 zaprogramowanym na rok kultury ewangelickiej.  czytaj całość »
 • Na pomoc uchodźcom

  Na pomoc uchodźcom

  11.09.2015 Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. Jerzy Samiec oraz Prezes Diakonii Polskiej, bp Ryszard Bogusz wystosowali apel, w którym zachęcają do pomocy uchodźcom.                   czytaj całość »
 • I jak się zachowujemy?

  I jak się zachowujemy?

  19.09.2015

  Nowy „Zwiastun  Ewangelicki” nr 18/2015 zajmuje się dwoma  szczególnymi problemami współczesności.  czytaj całość »