english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Historia wieńca adwentowego

  Historia wieńca adwentowego

  03.12.2015

  Chrześcijańska Telewizja Internetowa zaprasza do obejrzenia programu na temat historii wieńca adwentowego. czytaj całość »

 • Ksiądz po godzinach!

  Ksiądz po godzinach!

  02.12.2015 W programie radiowym "Po prostu" w każdą środę. czytaj całość »
 • Buenos dias

  Buenos dias

  25.11.2015

  W Warszawie 21 listopada 2015 r. odbyła się Ogólnopolska Ekumeniczna Konferencja Kobiet, która związana jest ze Światowym Dniem Modlitwy (ŚDM), czyli ruchem ekumenicznym, który powstał pod koniec XX wieku z inicjatywy kobiet w Kanadzie i USA. czytaj całość »

 • Już czas zacząć

  Już czas zacząć

  17.11.2015

  Od  16 do 22 listopada 2015 r. odbywać się będzie pierwszy szkolny/parafialny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/16. czytaj całość »

 • 17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej

  17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej

  23.11.2015

  Zakończył się 17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzej Hauptmana. Poniżej przedstawiamy podsumowanie rywalizacji, przygotowane przez organiatorów turnieju. czytaj całość »

 • Życie to wejście w zielone

  Życie to wejście w zielone

  22.11.2015 „Listy dla wszystkich, którzy wychowują dzieci tego świata” – tymi słowami Herbert Brokering podpowiada komu może przydać się książka, która jest zbiorem jego listów do swoich dzieci. Zastanawiający jest spis treści "Listów do moich dzieci", który w wielu wypadkach zwraca się do odbiorców w drugiej osobie liczby mnogiej: Miejsce, które polubicie; Bawcie się dobrze; Patrzcie w górę, patrzcie w dół; Jesteście godni podziwu. Brokering pisze do swoich dzieci, w których, jak szczerze wyznaje, jest zakochany. Iluż z nas jest zakochanych w swoich dzieciach? O jaką miłość tak naprawdę chodzi? czytaj całość »
 • Rozpoczął się Adwent 2015

  Rozpoczął się Adwent 2015

  29.11.2015

  W niedzielę, 29 listopada rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2015. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem.

  czytaj całość »
 • Inny adwent

  Inny adwent

  28.11.2015

  Święta Bożego Narodzenia nie zaczynają się pod koniec listopada, jak usiłuje o tym przekonać świat, zwłaszcza ten związany z handlem i usługami. Symbole adwentu, jeżeli w ogóle są, często stają się tylko zewnętrznym wyrazem, niezwiązanym z postawą serca. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy 25 grudnia i jest to moment kulminacyjny specjalnego okresu oczekiwania, który poprzedza to wielkie wydarzenie – adwentu. Cztery tygodnie adwentu mogą być czasem duchowego wzrostu, aby Boże Narodzenie, jak ziarno zakiełkowało w nas i wydało owoce, uradowało nas, rozjaśniło od środka, jak światło w ciemności. czytaj całość »