english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nagrody Diakonii 2014

  Nagrody Diakonii 2014

  09.10.2014

  Artur Pawłowski z Gdańska został laureatem tegorocznej Nagrody Głównej Diakonii Polskiej „Miłosierny Samarytanin”. Wyróżnienia otrzymały Marta Twardzik i Maria Wałach, zaś nagrody specjalne przyznano ks. Christophowi Ehrichtowi i bp. Marianowi Niemcowi. czytaj całość »

 • Zmarł śp. ks. Paweł Badura

  Zmarł śp. ks. Paweł Badura

  09.10.2014

  W dniu dzisiejszym (9.10.2014) w wieku 59 lat zmarł nagle śp. ks. Paweł Badura, proboszcz parafii ewangelickiej w Grudziądzu. czytaj całość »

 • Książka o duszpasterstwie wojskowym

  Książka o duszpasterstwie wojskowym

  08.10.2014

  Dzięki współpracy z Drukarnią Wydawnictw Specjalnych Sztabu Generalnego WP Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe wydało pracę zbiorową pod redakcją naukową dr. hab. Pawła Leszczyńskiego pt. W służbie wojsku polskiemu na przestrzeni dziejów: tradycje i współczesność Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. czytaj całość »

 • Szesnaste spotkanie przewodników

  Szesnaste spotkanie przewodników

  06.10.2014

  W dniach 26 – 28 września przewodnicy ewangelicy spotkali się już po raz 16. Tym razem na Ziemi Cieszyńskiej w Wiśle, a bazą była willa Księżówka. czytaj całość »

 • Zbyt zajęci, by dziękować?

  Zbyt zajęci, by dziękować?

  06.10.2014

  Zbyt leniwi, żeby się modlić, zbyt zajęci, żeby dziękować– czy rzeczywiście tacy jesteśmy, jak w artykule o  modlitwach stołowych pisze ks. Paweł Hause? W okresie Dziękczynnego Święta Żniw tematyka nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 19/2014 w wielu punktach dotyka zarówno stosunku człowieka do przyrody, jak też pożywienia, które z ręki Boga otrzymujemy jako plony pól, lasów i ogrodów. czytaj całość »

 • Święto Żniw

  Święto Żniw

  04.10.2014
  W niedzielę, 5 października br. luteranie obchodzą Dziękczynne Święto Żniw.
  czytaj całość »
 • Pożegnanie lata

  Pożegnanie lata

  04.10.2014 Dnia 20 września odbył się diecezjalny rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym, zorganizowany przez ks. Mateusza Łaciaka. czytaj całość »
 • Na wszystkie jesienne weekendy

  Na wszystkie jesienne weekendy

  25.09.2014 Niedawno pojawił się w Internecie trzeci w tym roku numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”. Pod stałym adresem warto.cme.org.pl jest 21 artykułów plus wstępniak redaktor naczelnej Bożeny Giemzy. Wszystkie poświęcone przynajmniej po części rzeczom, choć tematyka poszczególnych tekstów jest dość różnorodna. czytaj całość »