english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Trzydzieści lat temu

  Trzydzieści lat temu

  04.06.2013 W miejscu, gdzie był świetnie prosperujący sklep monopolowy, 4 czerwca 1983 roku w Cieszynie przy ul. Wyższa Brama 29, otwarto unikalną księgarnię biblijną LOGOS, w pięćsetną rocznicę urodzin reformatora Kościoła Marcina Lutra. Było to wydarzenie niezwykłe.  czytaj całość »
 • Zjazd Bratniej Pomocy w Bielsku

  Zjazd Bratniej Pomocy w Bielsku

  30.05.2013 W Święto Bratniej Pomocy, 30 maja 2013 roku w Bielsku odbył się jubileuszow, 150. Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. czytaj całość »
 • Deszczowe nabożeństwo na Równicy

  Deszczowe nabożeństwo na Równicy

  01.06.2013 W czwartek 30 maja br. kolejny raz odbyło się tradycyjne nabożeństwo "przy Kamieniu" na stoku Równicy w Ustroniu na Śląsku Cieszyńskim. Takie nabożeństwa odprawiane co każdego roku na pamiątkę prześladowań ewangelików w czasach kontrreformacji, gdy ewangelicy zbierali się potajemnie na modlitwie w lasach, również na stokach Równicy. czytaj całość »
 • Zielone szkoły i ... ewangelicy

  Zielone szkoły i ... ewangelicy

  01.06.2013 W okresie przedwakacyjnym wiele szkół, szczególnie podstawowych, organizuje dla dzieci wyjazdy na tzw. „Zielone Szkoły”. To bardzo dobra forma wypoczynku połączonego z nauką przez zabawę. czytaj całość »
 • KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  25.05.2013 Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie, w którym otrzymać można mapę Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Mapę tę opracowała i wydała w 2013 roku cieszyńska Pracownia na Pastwiskach (www.napastwiskach.pl) we współpracy z Kancelarią Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  czytaj całość »
 • Promocja ważnego dzieła historyków

  Promocja ważnego dzieła historyków

  30.05.2013 We wtorek, 28 maja 2013 roku w Gdańsku odbyła się promocja książki Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI - XX w.) pod redakcją naukową dr hab. Jarosława Kłaczkowa, pracownika UMK. czytaj całość »
 • Promocja nowych książek

  Promocja nowych książek

  30.05.2013 W ramach obchodów 150 lat istnienia „Zwiastuna Ewangelickiego” Wydawnictwo Augustana zorganizowało promocję dwóch nowych książek. Wśród uczestników obecni byli biskupi  dwóch luterańskich Kościołów bp Jerzy Samiec z Polski i bp Jan Wacławek z Czech oraz zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Paweł Anweiler. czytaj całość »
 • Nowe książki Wydawnictwa Augustana

  Nowe książki Wydawnictwa Augustana

  25.05.2013 Uroczysta promocja wydania dwóch nowych pozycji książkowych Wydawnictwa Augustana odbyła się 25 maja w Bielsku - Białej. W spotkaniu wziął udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »