english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Adwentowa reformacja

  Adwentowa reformacja

  13.12.2015

  Drugi numer adwentowy „Zwiastuna Ewangelickiego” (23/2016) zachęca do duchowej reformacji tekstem ks. Sławomira Sikory Na początku było nowe i do szukania Bożego pokoju, o czym pisze, rozważając Słowo Boże, ks. Marcin Kotas. czytaj całość »

 • Modlitewnik kobiet na antenie i w Internecie

  Modlitewnik kobiet na antenie i w Internecie

  14.12.2015 Audycja, która powstała w redakcji programu "Po prostu" ukaże się w cyklu "Kościoły w Polsce i na świecie" w Programie 1 Polskiego Radia 19 grudnia o godz. 21.50. czytaj całość »
 • Przewodniki po życiu i Biblii

  Przewodniki po życiu i Biblii

  13.12.2015

  Do parafii trafiły właśnie kolejne roczniki znanych i cenionych publikacji Wydawnictwa Augustana: „Kalendarz Ewangelicki” oraz Z Biblią na co dzień. czytaj całość »

 • Wigilijna Świeca w Diecezji Cieszyńskiej

  Wigilijna Świeca w Diecezji Cieszyńskiej

  13.12.2015 Tegoroczna oficjalna inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbyła się w parafii Brenna - Górki.  czytaj całość »
 • Wolontariat jak powołanie

  Wolontariat jak powołanie

  04.12.2015 Dla Centrum Misji i Ewangelizacji praca wolontariuszy i ich gotowość do zaangażowania się jest bardzo ważna. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim osobom, które dzielą się z CME swoimi talentami, umiejętnościami i czasem składamy ogromne podziękowania! czytaj całość »
 • Baśniowy pokoik

  Baśniowy pokoik

  03.12.2015 Piesek Czaruś - główny bohater słuchowiska - mieszka ze swoim tatą i bratem w zagrodzie. Choć żyje w budzie, jak pączek w maśle, marzy o baśniowym pokoiku i zabawie w miejsce nudnych obowiązków. Nie chcąc nikogo słuchać, udaje się w samotną podróż do Miasta Róż, by tam boleśnie uświadomić sobie, że nie ma nic za darmo i doświadczyć na własnej sierści, że wyrzuty sumienia gryzą niczym pchły… Czy Czaruś posłucha tajemniczego Białego Kotka i czy zdecyduje się na powrót do domu? czytaj całość »
 • Dzień się przybliżył

  Dzień się przybliżył

  03.12.2015 To zbiór kazań oparty na tekstach biblijnych II rzędu czytań liturgicznych. Zawiera kazania na wszystkie niedziele roku i dni świąteczne na nowy rok kościelny, czyli od 29 listopada 2015 roku do końca roku kościelnego 2016. Autor, ks. prof. Manfred Uglorz, jest profesorem nauk teologicznych i biblistą. Zajmuje się teologią systematyczną, etyką i antropologią filozoficzną.  czytaj całość »
 • Jubileusz Reformacji w Gdańsku

  Jubileusz Reformacji w Gdańsku

  03.12.2015

  1 grudnia 2015 roku w Urzędzie Miasta Gdańska odbyła się konferencja prasowa poświęcona planowanym obchodom jubileuszu 500-lecia Reformacji w Trójmieście i na Pomorzu w 2017 roku. czytaj całość »