english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zmarł śp. ks. bp Tadeusz Szurman

  Zmarł śp. ks. bp Tadeusz Szurman

  30.01.2014 W dniu dzisiejszym, w wieku niespełna 60 lat zmarł, Biskup Tadeusz Szurman - zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Być tatą!

  Być tatą!

  29.01.2014 W życiu każdego człowieka ojciec jest jedną z dwóch, obok matki, osób, które zasadniczo wpływają na jego rozwój i osobowość. Na to, jak ułoży sobie życie w przyszłości, jak będzie się zmagać z nieuchronnymi trudnościami i kłopotami, jaką stworzy rodzinę.  Duszpasterstwo Dorosłych, przy Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), zachęca mężczyzn do umacniania swojej chrześcijańskiej tożsamości i do budowania dobrych relacji w rodzinach, Kościele i środowisku społecznym. czytaj całość »
 • Spotkajmy się we Wrocławiu

  Spotkajmy się we Wrocławiu

  10.01.2014 Ruszyła elektroniczna rejestracja uczestników Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2014 r. we Wrocławiu. Na stronie wroclaw2014.net mogą się rejestrować zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy parafialne. czytaj całość »
 • Zapal Płomień Pamięci

  Zapal Płomień Pamięci

  27.01.2014 Nie możemy przywrócić świata, który uległ Zagładzie. Jednak naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o nim, jako przestrogę na przyszłość, jako część naszego wspólnego polsko-żydowskiego dziedzictwa – napisała Dyrektor Generalna Fundacji Shalom, Gołda Tencer w piśmie skierowanym na ręce bp. Jerzego Samca w związku z obchodami Dnia Pamięci o Holokauście. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  27.01.2014 „Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (…) Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym”

  Rz 14,7.14 czytaj całość »

 • Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  22.01.2014 Drugi tegoroczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” kontynuuje tematykę związaną z Rokiem katechizmu. czytaj całość »
 • Każdy zmienia świat

  Każdy zmienia świat

  27.01.2014 Każdy z nas zmienia świat. Pytanie tylko, jak to robi? I tej właśnie odpowiedzi poszukują autorzy artykułów w najnowszym numerze czasopisma „Warto” - czasopisma o relacjach i duchowości Wydawnictwa WARTO przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  18.01.2014 Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »