english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jest mocniejsza

  Jest mocniejsza

  26.07.2013 W lipcu na półki księgarskie trafiła powieść Lidii Czyż pt. „Mocniejsza niż śmierć”, wydana przez wydawnictwo WARTO. To książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej, oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy. czytaj całość »
 • Ewangelickie święto na Kujawach

  Ewangelickie święto na Kujawach

  04.07.2013 W czasie uroczystych nabożeństw, ewangelicy ziemi dobrzyńskiej i michałowskiej, dziękowali za 145 lat kościoła w Lipnie oraz 125 lat kościoła w Rypinie.   czytaj całość »
 • Muzyka i cisza

  Muzyka i cisza

  10.07.2013 Wiosną bieżącego roku powstał film dokumentalny o życiu i twórczości Jana Sztwiertni – genialnego kompozytora z Wisły, autora dzieł inspirowanych muzyką beskidzką. Sztwiertnia miał być kimś „na miarę Szymanowskiego, miał się swoim talentem – jak mówił o nim jeden z profesorów katowickiego Konserwatorium – w Europie nie zmieścić”. czytaj całość »
 • Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  24.06.2013 Z inicjatywy bp. Jerzego Samca odbyło się dwudniowe spotkanie Rad Diecezjalnych i Konsystorza. Było to pierwsze tego rodzaju zgromadzenie w historii Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »
 • Ekumeniczne spotkanie strażaków

  Ekumeniczne spotkanie strażaków

  29.06.2013 22 czerwca 2013 r. w Jastrzębiu Zdroju odbyło się XII Ekumeniczne Spotkanie Strażaków. Inicjatorem tych spotkań jest ks. kpt. Adam Glajcar, Kapelan Krajowy Strażaków Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce, od 2011 roku jest proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Częstochowie.  czytaj całość »
 • Czas zmian

  Czas zmian

  28.06.2013 Tegoroczne Tygodnie Ewangelizacyjne odbędą się pod hasłem „Czas zmian”. czytaj całość »
 • Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  24.06.2013 Słoneczna niedziela,9 czerwca, była w Jastrzębiu – Zdroju świętem pieśni i muzyki. Na hasło przeglądu zostały wybrane słowa Psalmu 13,6 „Będę śpiewał Panu, bo okazał mi dobroć”. czytaj całość »
 • Kontakty polsko-holenderskie

  Kontakty polsko-holenderskie

  25.06.2013
  Działalność partnerstw parafialnych pomiędzy Polską i Holandią ma już ponad 25-letnią historię. Ich koordynacją zajmuje się Komisja ds. kontaktów polsko-holenderskich Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.
  czytaj całość »