english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  02.09.2015

  W ramach projektu „Luterańska enklawa” na placu Pokoju w Świdnicy trwają intensywne prace. Wnętrze kościoła odzyskuje pierwotny blask, a na plebanii powstanie Dolnośląski Instytut Ewangelicki. czytaj całość »

 • By pozostali w pamięci...

  By pozostali w pamięci...

  31.08.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle organizuje uroczystości upamiętniające polskich ewangelików więzionych i zamęczonych w KL Mauthausen-Gusen. Tablicę pamiątkową na terenie byłego hitlerowskiego obozu odsłonią ks. Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Artur Lorkowski, Ambasador RP w Austrii.  czytaj całość »

 • W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

  W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

  05.09.2015

  Z początkiem roku szkolnego pojawiają się pytania:  Czy warto, aby moje dziecko siedziało na lekcji religii, skoro mogłoby być wcześniej w domu? Czy warto zawozić je do punktu katechetycznego na religię i tracić całe popołudnie? –  przytacza je w rubryce Czas ze Słowem Bożym diakon Ewa Below w „Zwiastunie Ewangelickim” 17/2015.  czytaj całość »

 • Katowickie pożegnanie wakacji

  Katowickie pożegnanie wakacji

  31.08.2015

  Na zakończenie wakacji parafia w Katowicach oraz Diecezjalna Komisja Wychowania Chrześcijańskiego zaprosiły najmłodszych wraz z rodzicami na diecezjalne pożegnanie wakacji. Spotkanie odbyło się w sobotę 29.08. w Katowicach.  czytaj całość »

 • Jesteś bohaterką!

  Jesteś bohaterką!

  21.08.2015 Zapraszamy na "Śniadanie dla kobiet" - 10 października w Świętochłowicach. czytaj całość »
 • Młodzieżowy obóz FICA Camp

  Młodzieżowy obóz FICA Camp

  18.08.2015

  W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2015 odbył się w Karpaczu obóz FICA, organizowany w ramach wymiany polsko-szwedzkiej. czytaj całość »

 • Jak można zacząć się zmieniać?

  Jak można zacząć się zmieniać?

  18.08.2015

  24 sierpnia w Węgrowie rozpoczną się rekolekcje oparte na programie "12 kroków". Będą połączone ze studiowaniem Słowa Bożego, modlitwą i elementami arteterapii, w otoczeniu i w kontakcie z przyrodą. Zostały przygotowane dla każdej osoby, która przechodzi w swoim życiu różne trudności lub chce pogłębić swoją duchowość. czytaj całość »

 • Wyjazdy, podróże i Dobra Nowina

  Wyjazdy, podróże i Dobra Nowina

  13.08.2015

  Drugi letni numer o zwiększonej objętości przynosi m.in. teksty związane w różny sposób z wyjazdami i podróżowaniem,  nie tylko wakacyjnym. czytaj całość »