english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ewangelickie Dni Kościoła

  Ewangelickie Dni Kościoła

  02.03.2017

   W roku jubileuszu Reformacji zapraszamy do uczestniczenia i wspólnego kształtowania spotkania ewangelików. czytaj całość »

 • Ewangelicy lubelscy w mediach

  Ewangelicy lubelscy w mediach

  02.03.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie, jako jedyna parafia luterańska w województwie lubelskim stara się być obecna w mediach nie tylko ewangelickich, ale także w mediach - tygodnikach, radio i telewizji - ogólnopolskich.  czytaj całość »

 • Skarbonka diakonijna

  Skarbonka diakonijna

  02.03.2017

  Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna. czytaj całość »

 • Rozpoczął się czas pasyjny

  Rozpoczął się czas pasyjny

  01.03.2017

  W Środę Popielcową, dzień pokuty i modlitwy, Kościół rozpoczyna czas pasyjny. Nazwa ta jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa, Pana Kościoła. czytaj całość »

 • Znaczek z okazji jubileuszu

  Znaczek z okazji jubileuszu

  27.02.2017

  28 lutego 2017 r. do obiegu wchodzi znaczek Poczty Polskiej o wartości 3,20 zł wydany z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »

 • To już ostatni numer

  To już ostatni numer

  26.02.2017

  Podwójny numer „Warto”, który właśnie się ukazał, a którego wydawcą jest Centrum Misji i Ewangelizacji, zamyka historię czasopisma, które ukazuje się od 1997 roku – najpierw w wersji papierowej, a ostatnie 4 lata w wersji elektronicznej. Ostatni e-numer dostępny jest w całości bezpłatnie na www.warto.cme.org.pl. czytaj całość »

 • Szukamy wychowawców podwórkowych!

  Szukamy wychowawców podwórkowych!

  26.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP poszukuje pracowników na stanowisko WYCHOWAWCA PODWÓRKOWY (streetworker) do realizacji programu Szkoła Mobilna w ramach projektu „Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. Projekt jest realizowany w Bytomiu. czytaj całość »
 • Marcin Luter i jego teologia

  Marcin Luter i jego teologia

  25.02.2017

  Koło Teologów Ewangelickich włączając się w obchody 500 lat Reformacji zorganizowało konferencję popularnonaukową o teologii Marcina Lutra. Konferencja zatytułowana „Marcin Luter i jego teologia w rocznicę śmierci Reformatora” odbyła się 23 lutego w sali synodalnej w Centrum Luterańskim w Warszawie. czytaj całość »