english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wolontariusze dla Bobrka

  20.06.2012 - Od 2010 roku prowadzimy na Bobrku zajęcia z zakresu pedagogiki ulicy. W ramach swojej pracy organizujemy różne warsztaty, m.in. fotograficzne, kulinarne, sportowe. Pracujemy w małych grupach - w terenie. Poszukujemy wolontariuszy, którzy są gotowi pracować z dziećmi w ich środowisku zamieszkania pod okiem pedagogów ulicy - mówi Monika Cieślar, koordynator ds. pedagogiki ulicy, pracownik Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowe, a właściwie jej jednostki lokalnej w Bytomiu, działającej pod nazwą Grupa Pedagogów Ulicy „UNO”. czytaj całość »
 • Turniej Wakacje z piłką

  Turniej Wakacje z piłką

  18.06.2012 We wtorek odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie konferencja prasowa dotycząca turnieju piłkarskiego "Wakacje z piłką", który rozegrany zostanie 30 czerwca. Współorganizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa. czytaj całość »
 • Ekumeniczne święto w Łabędach koło Gliwic

  Ekumeniczne święto w Łabędach koło Gliwic

  29.06.2012 Zgodnie z kilkuletnią  tradycją parafii - luterańskiej w Gliwicach/Łabędach i parafii katolickiej w Łabędach, w niedzielę 17 czerwca 2012r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, tym razem w Kościele Marcina Lutra w Łabędach.
    czytaj całość »
 • Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie 2012

  Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie 2012

  29.06.2012 Tegoroczne Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie w Szczecinie miały szczególny charakter. Podczas ekumenicznego nabożeństwa polsko-niemieckiego otworzony został „Ogród Ciszy i Medytacji im. ks. Dietricha Bonhoeffera” w miejscu pamięci, gdzie duchowny prowadził Seminarium Kaznodziejskie w Finkenwalde (Szczecin Zdroje). czytaj całość »
 • Zjazd chórów Diecezji Mazurskiej

  Zjazd chórów Diecezji Mazurskiej

  12.06.2012 481 lat Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, 185-lecie świątyni - kościoła ewangelickiego w Lec, Lötzen, Łuczany, Giżycko i 50-lecie chóru parafialnego. To główne punkty diecezjalnego święta pieśni kościelnej na ziemi mazurskiej, które odbyło się 7 czerwca w Giżycku. czytaj całość »
 • 149. Zjazd Bratniej Pomocy

  149. Zjazd Bratniej Pomocy

  08.06.2012 W Święto Bratniej Pomocy, 7 czerwca 2012 roku w Drogomyślu na Śląsku Cieszyńskim odbył się 149. Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. czytaj całość »
 • Jeden procent na dobry cel

  Jeden procent na dobry cel

  29.01.2013 Już prawie połowa Polaków korzysta z możliwości przekazania organizacjom pożytku publicznego. Jak stwierdzają statystyki w 2011 roku Polacy przekazali na ten cen prawie pół milarda złotych. czytaj całość »